Kapat

AMD mobil grafik sürücülerinde güncellemeye gidiyor
DONANIM 345 0

AMD mobil grafik sürücülerinde güncellemeye gidiyor

AMD güncel mobil grafik sürücüleri için kolları sıvıyor Bütün Boyutta Gör

Son dönemin en iyi çıkış yapan firmalarından birisi olmayı başaran AMD keza grafik tarafında hem de işlemci tarafında galibiyet kovalamaya devam ediyor. Muhakkak başarılı olmanın en iyi unsurlarından birisi tip memnuniyeti.

Topyekûn uğraş

bununla birlikte AMD’nin eleştirildiği noktalardan birisi mobil grafik birimi için güncellenmeyen sürücüler. Bir Takım AMD Ryzen APU tabanlı dizüstü bilgisayar modellerinin satışa çıktıklarından bu yandan takriben bir yıl geçmesine rağmen güncellenmediği ifade ediliyor.

Hem Bkz. “Güney Koreli perakendeciler teşhir konusunda Apple’dan şikayetçi”

Mobil grafik birimlerinin güncellenmemesi haliyle oyunlarda ve çeşitli uygulamalarda düzensizlik sorunu çıkarmaya başlıyor. AMD bu sorunu kökünden çözebilmek için gerekli adımları atıyor.

Bir bildiri yayınlayan işyeri böylece çok imalatçı ortağı olduğunu ve her marka için bir grafik sürücüsü geliştirmelerinin kullanıcı tecrübesi açısından olumsuz durumlara yol açabileceğini dile getirdi. AMD bu bakımdan imalatçı ortakları ile yeni bir program başlatıyor.

2019 yılından itibaren marka sahipleri ve AMD birlikte çalışarak Ryzen tabanlı APU veya egemen ekran kartı barındıran dizüstü modelleri için en düşük yılda iki güncelleme çıkarmayı planlıyor. Her üretici son hali verilmiş olan markaya özel güncellemeyi kendi sitesi üzerinde kullanıcılarına sunacak.

Kâğıt üstünde en azından eleştirileri giderecek dek etkin bir alıştırma olduğu görülen yeni programın uygulama tarafında nasıl ilerleyeceği merak konusu. Bunu da yakın zamanda görebileceğiz.

Bknz:  Apple'ın 35 yıl önce ürettiği bilgisayar rekor fiyata satılıyor

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir