Kapat

Apple Music, Amazon cihazlarına geliyor
İNTERNET 243 0

Apple Music, Amazon cihazlarına geliyor

Apple’ın girip de başarısız olduğu pazar sayısı epeyce kısıtlıdır. Nitekim zeki hoparlör pazarı da bunlardan biri. Cupertino merkezli şirket, Amazon ve Google’ın tekelinde olan pazara daha sonra dahil olmuştu. Genel beklenti zeki saat sektöründe olduğu gibi, Apple’ın kısa süre içerisinde önemli bir kitleye erişeceği yönündeydi.

Ama Apple, Amazon ve Google’ın 100 – 150 dolara sattığı zeki hoparlörlere benzer HomePod için 350

Nitekim bu servislerin başında da Apple Music geliyor. Geçtiğimiz gün itibariyle Apple Music, Amazon’un Echo akıllı hoparlörlerinde de kullanıma sunuldu. Bunun için yapmanız gereken tek şey zeki telefonunuzdaki arayüz üzerinden Apple Music’i indirmek olacak. Apple’ın müzik servisinin Amazon hoparlörlerindeki işleyişi öteki müzik servisleriyle benzer olacak.

bu arada dip not olarak minik bir hatırlatmada bulunalım. Global pazardaki dijital müzik servisleri arasında Apple hala 2 numarada yer alıyor. Bir numara sizlerin de varsayım edebileceği üzere Spotify’a ait.

Apple’ın Spotify’ı geride bıraktığı tek yer ABD. Amerika dışındaki pazarlarda ise Spotify’ın Apple’a karşı kayda değer bir üstünlüğü bulunuyor.

öne meydana çıkan haberler

Bunları sakın yemeyin!

Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor

Genç futbolcunun boynu kırıldı!

Bknz:  Windows 10 Sıfırlama

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir