Kapat

MOBİL 1.583 1

Apple Pay Yaygınlaşıyor!

Apple, temassız ödeme sistemi olan Apple Pay yöntemini, bugün itibariyle, İngiltere’de kullanıma açtı.

Apple’ın temassız ödeme sistemi olan Apple Pay, geçtiğimiz yılın Ekim ayından itibaren, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 ve iPad Mini 3 cihaz sahipleri tarafından Amerika’da kullanılmaya başlanmıştı. Diğer ülkelerde ne zaman kullanabileceği merakla beklenen ödeme sistemi, nihayet İngiltere’de de kullanılmaya başlandı.

İngiltere’de 250.000 den fazla işletme tarafından kullanılacak olan Apple Pay, bugün itibariyle American Express, MBNA, Nationwide, NatWest, RBS, Santander ve Ulster bank ile birlikte ortak çalışıyor.

Şuan için ödeme limit olarak 20 pound belirlenen fakat Eylül ayı itibariyle 30 pound olarak güncellenecek olan Apple Pay öde geç sistemi, yalnızca temassız ödeme sistemine sahip mağazalarda kullanılabiliyor.

apple-pay-2

Apple Pay Nedir ?

Apple Pay, apple tarafından geliştirilmiş, temassız ödeme sistemidir. İlk olarak Amerika’da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistem iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 ve iPad Mini 3 üzeri cihazlar ile birlikte kullanılabilmektedir.

Apple Pay ödeme sisteminin amacı, müşterilerin küçük limitli harcamalarında, zaman kaybı yaşamadan, ödemelerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

Apple Pay nasıl kullanılır ?

Apple Pay, sadece temassız ödeme özellikli cihazlara sahip mağazalarda gerçekleştirilmektedir. Mağazaya gelen müşteriler, ödeme esnasında cihazındaki TouchID sensörüne dokunup, parmağını okutmasıyla işlemi onaylıyorlar.

Apple Pay ne zaman Türkiye’ ye gelecek?

Apple Pay’in ne zaman Türkiye’de kullanılmaya başlanacağı hakkında bir plan yok fakat en iyi ihtimal olarak 2016 yılı görünüyor.

Bknz:  Apple Music, Bu Hafta İçinde Türkiye'de Kullanıma Açılabilir.

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

“Apple Pay Yaygınlaşıyor!” üzerine 1 yorum

  1. Seda dedi ki:

    Türkiye’de Halen kullanılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir