Kapat

İNTERNET 746 0

Chrome Facebook Ve Diğer Bildirimleri Kapatma

Chrome Facebook Ve Diğer Bildirimleri Kapatma

        Google Chrome’un güncellemeleriyle beraber Facebook bildirimlerinin masaüstünde de görülmesi herhangi bir web sitesi açmadan takip etmeyi mümkün kılsa da diğer yandan masaüstünde iken dikkati dağıttığı da bir gerçek. Özellikle kalabalık arkadaş listelerine ve çok fazla sayfa ve gruba üye kişilerin durmaksızın sağ alt köşede beliren bildirimlere denk gelmesi sorun meydana getiriyor. Neyse ki Google Chrome üzerinden Facebook bildirimlerini kapatmanın yolları bulunuyor.

google-chrome-da-facebook-bildirimleri-nasil-kapatilir
            Chrome pek çok kişi için gerek masaüstü gerek de mobilde varsayılan internet tarayıcısı olarak kullanılan bir uygulama. Platformların ikisinde de periyodik ve sürekli olarak yenilenmesi ve güncellenmesi uygulamanın performansını artırmasının yanında diğer tarayıcılarla kıyaslandığında çok daha fazla yeniliği de içeriyor. Bu da kullanıcılar arasında başlıca tercih edilmesinin önünü açıyor. Son yenilikleri arasında en dikkat çeken anlık bildirimler uygulaması ne olup bittiğinin hemen masaüstünün sağ alt köşesinden takip edilmesi başlangıçta ilgi çekici bir özellik olarak algılansa da sonradan kapatılmak isteniyor. Kapatmak içinse Google Chrome geliştiricilerinin eklediği seçenekten faydalanılabilir.

1
            Chrome sayfasının açıldıktan sonra sayfanın sağ tarafındaki Ayarlar sekmesine tıklanır. Açılan pencerede en aşağıdaki Gelişmiş ayarları göster seçeneği aktif edilip Gizlilik altında yer alan İçerik ayarları açılır. Bildirimler bölmesinde sitelerin bildirim göstermesine izin verilip verilmediğinin ayarı yapılmaktadır. Tüm sitelerden bildirim almayı isteyenler izin ver derken hiçbir bildirim almak istemeyen izin verme seçeneğini seçerler. Ancak bazı sitelerin bildirim göstermesine izin vermek isteyenler sor seçeneği tıklayarak istisnaları yönet kısmından izin verilmek sitelerin ayarlarını yapmalıdırlar. Örneğin, bu bildirim istisnaları sayfasında Facebook ana sayfası kalıbı girilip davranış olarak İzin Ver ayarlanır. Gereken ayarlamaların yapılmasının ardından Bitti seçeneği ile bu ayarlamalar kaydedilir.

Bknz:  Android 7.0 Nougat Güncellemesi

AniL Şahin {Türk Telekomünikasyon}

Türkiyenin En Güncel Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir