Kapat

Dijital ekranla marketler buzdolabına taşınıyor
İNTERNET 104 0

Dijital ekranla marketler buzdolabına taşınıyor

CarrefourSA, Samsung’la olan iş birliği çerçevesinde alışverişte çığır açacak yeniliğini tanıttı. Teknoloji alanında yaptığı yatırımlarla bütün altyapı süreçlerini SAP Sistemi’ne entegre eden CarrefourSA, teknoloji markalarıyla olan meslek birliklerine devam ediyor. Bu çerçevede Samsung’un dijital ekrana sahip akıllı buzdolabı üzerinden carrefoursa.com’a bağlanarak alışveriş yapılmasına olanak sağlıyor. SAP ve Samsung işbirliği ile zeki buzdolabı, içindeki ürünleri tanıyor, kullanıcının mahsul ve yemek yemek tercihlerini peşine düşüp takip ediyor ve bu tercihlere tarafından kullanıcının sevebileceği yeni mahsul önerilerinde bulunuyor.

“Dijital marketleri belirlemek namına teknolojiye yatırıma devam edeceğiz”

Teknolojiye yaptığı yatırımları değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, şunları söyledi: “Günümüzün vazgeçilmezi teknolojideki her yeniliği inceliyor, süreçlerimizi bereketli ayla getirmek için yatırımlar yapıyor ve müşterilerimize daha neşe saçan bir alışveriş imkânı sunabilmek için çalışıyoruz. SAP Sistemi ile müşterilerimiz nezdinde marketlerimizde alışveriş süreçlerini kolaylaştırırken bütün mobil ve dijital platformlardan carrefoursa.com’a erişim imkanı sağlayarak alışveriş imkanı sunuyoruz. Diğer yanda bütün marketlerimizdeki mahsul, müşteri ve satış hareketlerini tek ekranda görebiliyor, süreçleri inceleme edebiliyor ve bu vesile ile tip odaklı gelecek stratejilerimizi daha net bir şekilde çizebiliyoruz. CarrefourSA olarak marketlerimize yansıttığımız süreçleri ve gelecekte hedeflediğimiz alışveriş ortamını SAP Forum İstanbul’a taşıdık. Bu doğrultuda teknolojiye olan yatırımlarımıza devam edeceğiz.”
Akıllı ekranla pratik bir şeklide sipariş verilebildiğini söyleyen Kutay Kartallıoğlu, “Yaptığımız bu örnek işbirliği ile müşterilerin; buzdolabının içini görmesini, buradan yemek yemek tariflerini almasını ve beceriksiz olan ürünleri aracısız olarak internet sitemizden sipariş edebilmelerini sağlıyoruz. Bu şeklide müşteri yemek tarifine ulaşıyor. Dolabındaki eksik ürünleri görebiliyor. En hesaplı koşullarla sitemizden bunları arz edebiliyor ve markete gitmesine lüzum kalmaksızın evinin ihtiyacını karşılıyor” dedi.

Elektronik etiketlerle müşterilere en uygun fiyat

Geleceğin marketini kurma yolunda çalışmalarına aralıksız ve bu alanda yatırımlara imza atan CarrefourSA, SAP Forum İstanbul’da elektronik etiketlerin yer aldığı dijital marketini tanıttı. SAP Sistemi’ne entegre olan elektronik etiketler ile tek bir merkezden ürünlere dair en son ve en yerinde fiyatlar müşterilere yansıtılıyor. Bu süreçte müşteriler, muhtemel fiyat değişimlerini hatıra anına peşine düşüp takip edebiliyorlar. SAP Sistemi’ne entegrasyonun bir öteki getirisi ise herhangi bir CarrefourSA marketindeki mahsul satış miktarı, ciro bilgisi gibi hesaplı verilerin ve market içindeki trafiğin satışa olan etkisinin anlık olarak izlenebilmesi ve raporlanabilmesi.

SAP Kalite Ödülleri’nden CarrefourSA’ya bronz ödül

SAP Forum İstanbul zarfında düzenlenen SAP Kalite Ödülleri’nde CarrefourSA, Çabuk Teslim Kategorisi’nde Bronz Ödül’e değer görüldü. CarrefourSA, ödülü; Arz, Mülk Hareketi, Stok Hareketi Raporlar ve Öteki İşlemler çerçevesinde çevrim süresinde yüzde 43’e varan süre tasarrufu, marketlerin ekranlarda geçirdiği süreden 1 saat 20 dakika tasarruf elde edilmesi, ekran sayısında yüzde 33 ve kolon sayısında da yüzde 50’ye varan sadeleşme, navigasyon niteliği içeren hiyerarşi yapının yaratılması ile kullanıcı dostu, zaman kazandırıcı ve adaptasyonu yüksek ekranların yaratılması, iade süresinde yüzde 20’ye yakın vakit tasarrufu gibi adımlarla kazandı.
  

Bknz:  Youtube Video Oynatıcısı Yenilendi.

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir