Kapat

Eaton teknoloji karavanı Samsun’da
İNTERNET 232 0

Eaton teknoloji karavanı Samsun’da

Baskı yönetimi şirketi Eaton, Ex-proof (patlamaya dayanıklı) çözümlerini sunduğu teknoloji karavanı ile Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor. Bugüne kadar ayrı konseptler ile EMEA’nın farklı alanlara yönlendirilmiş noktalarında ziyaretçilerle buluşan teknoloji karavanında, Ex-proof olarak tanımlanan ortamlar için ürün tercih ve montajı ile ilgili olarak uyarı edilmesi gereken noktalar ve bunlara ilişkin Eaton’un Crouse Hinds / CEAG çözümleri ile ilgili olarak bilgiler veriliyor. Teknoloji Karavanı tur bağlamında 12-13 Kasım tarihleri aralarında Samsun Merkez’de ve Tekkeköy ilçesindeydi. 

Teknoloji karavanı birçok endüstriyel tesisi ziyaret ediyor 

Yapılan şirket açıklamasına tarafından teknoloji karavanı hem Türkiye’deki kayda değer endüstriyel tesislere giderek Endüstri 4.0 devrimine dışarı giden teknolojik yolculukla ilgili Eaton çözümlerini sunuyor. Eaton teknoloji karavanı bilhassa gıda, petrokimya, su ve cihaz imalatçıları tarafından yoğun alaka görüyor ve sergilenen yenilikçi ürünler ile ilgili olarak katılımcılara alanında uzman kişiler kadar seminerler düzenlenip bilgiler veriliyor.
Bilhassa Eaton’un Crouse Hinds bölümlerinden CEAG ve CAPRI ile sunduğu Ex-Proof panel, temas kutuları, fiş-fiş ve rakorları; O&G sektörü ilk kez edinmek üzere hap, badana vb. patlayıcı gaz ve tozların bulunduğu sektörler için yaşamsal siklet talep ediyor. Ayrıca Eaton’un benzersiz SW-DT teknolojisi, ön yüzeyi düz butonlar, PLC, HMI, uzaktan G/Ç üniteleri (Remote I/O), motor yol verme çözümleri v.b. ürünleri karavanda sergileniyor.

Açıklamada görüşleri bulunan Eaton Elektrik Türkiye Ülke Satış Müdürü Yılmaz Özcan,“Eaton’un yeni meydana çıkan Ex-Line Ex-proof armatürünün tanıtımını Türkiye’de birincil defa teknoloji karavanımız ile gerçekleştiriyoruz” Zone 1 / 2 / 21 / 22 (patlayıcı gaz ve toz) ortamlar için tasarlanan ürünler gelişmiş ve dirençli tasarımı ile tesislere bakım kolaylığı ve uzun ömür avantajları sağlıyor. Ex-proof alanında sahip olduğumuz deneyim ve lider konuma sahip geniş mahsul portföyümüz ile çalışanların ve işletmelerin patlayıcı ortamların risklerinden korunmasına yardımcı oluyoruz. Eaton Türkiye olarak rafineriler, badana, kimya, hap tesisleri gibi patlayıcı ortamlara sahip olan ve Türkiye’nin önde gelen birçok tesisi ile çalışıyor, doğalgaz boru hattı projelerine güvenle hizmet veriyoruz” dedi.

Teknoloji karavanı daha öncede Türkiye’de büyük ilgi fark etti 

Şirket açıklamasına kadar, 2017 yılında da Türkiye’ye gelen teknoloji karavanı Ex-proof çözümleri ile 15 bin km’nin üstünde yol katetti, binlerce kişiye, yüzlerce firmaya ulaştı. Ticari binalarda ve konutlarda enerji dağıtımı ve koruması, enerji verimliliği ve sürdürülebilirliliği üzerine ürünler sergilendi. Eaton teknoloji karavanın da Standartların da Üstünde Güvenlik konusunun altı çizildi. Standartlarda minimum bir güvenlik seviyesi belirleniyor. Fakat ark hatası gibi durumlarda sistemi ileri seviyede koruyacak, ön ikazlar sağlayacak bir sistem tanımlanmıyor. Dolayısıyla Eaton bu herif çözümleri kullanıcıya anlatmayı hedefliyor.
Eaton teknoloji karavanının manâlı duraklarından bazıları 26 Kasım’da İzmir, 3 Aralık’ta İstanbul, 4 Aralık’ta Çorlu ve 5 Aralık’ta Marmara Ereğlisi olacak.  

Bknz:  Meraklıları için SAMSUNG GALAXY J3 2017 MODELİ

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir