Kapat

OYUN 2.118 0

Etherium Oyunu ve Oynanışı

Etherium oyunu da son zamanlarda revaçta olan uzay temasına sahip harika bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Son yıllarda oyun yapımcıları birbirinden kaliteli uzay temalı oyunlar çıkarmaya başladı. İlk başlarda bilim kurgu filmlerinde veya çizgi filmlerde görmeye başladığımız uçan daireler, lazer silahları, ışın kılıçları, üstün yetenekleri olan robotlar derken kendimizi fantastik ve bir o kadar da heyecan dolu sahnelere artık oyunlarda da aşina olmaya başladık. Gezegenler arasında etherium adı verilen değerli bir maden için verdiğimiz bu mücadelemizde birbirinden zevkli ve heyecanlı mücadeleler sizleri bekliyor olacak.

etherium-1

Etherium oyunu oynamadan evvel oyunda yer alan Consortium (kapitalistler), Intari (yerel halk) ve Vectides (antik) isimli 3 farklı ırktan bahsedelim. Bu ırkların kendilerine has bir yaşam tarzı ve uzman oldukları belli başlı alanlar bulunmaktadır. Askeri yeteneklerin yanı sıra bu ırkların da sahip oldukları özel yetenekleri kullanmak oyunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Meteor yağmuru, oyunu hızlandırma, rütbe yükseltme ya da koruyucu kalkan gibi özel yetenekleri bu ırklar sayesinde kullanabiliyorsunuz. Etherium oyununda oynayabileceğiniz 6 farklı gezegen bulunuyor. Bu gezegenlerin her birisinin de kendisine has farklı çevresel koşulları bulunuyor. Örneğin birisinde kum fırtınası varken bir diğerinde lavlarla mücadele etmek gerekebiliyor. Ayrıca 5 farklı harita seçerek değişik maceralara atılabilirsiniz. Bu haritalar ufak parçalar halinde bölünmüş olarak yer alıyor. Haritanın bir ucunda kendi karargahınız bulunurken diğer ucundaki rakip merkezine doğru ilerlemeniz gerekiyor. Haritada parça parça ilerleyerek üstünlüğünüzü kabul ettirmeye çalışacaksınız. Ele geçirilen yerlerde küçük birlikler bırakarak koloni kurabilir ve kulenizi inşa ederek savunabilirsiniz.

Etherium-2

Etherium oyun oynanışı esnasında fark ettiğimiz bir diğer özellik ise Skirmish, Multiplayer ve Conquest olmak üzere 3 çeşit bölümün olması. Conquest bölümünde gezegenler arası fetih macerasına atılıyoruz. Bu kısımda rakipleri alt ederek ilerlemek oldukça kolay görünüyor. Asıl oyun ise Multiplayer kısmında oluyor. Fakat oyunun henüz çıkmış olması multi seçenlerin az olmasına sebep olmaktadır. Bu da tahmin edemeyeceğiniz kadar uzun bir süre beklemenize yol açabilir. Son olarak oyun her ne kadar beklentilerin altında kalmış gibi görünse de yılların strateji oyunu hastaları için bizce yeterlidir.

Etherium Oyun Videosu

Bknz:  Survival Island Evolve Oyunu Hakkında

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir