Kapat

İNTERNET 623 0

Facebook Video İndirme

Facebook Video İndirme

Bilgisayar kullanıcılarının birçoğu internette rastladıkları bazı videoları kaydedip saklamak isterler. Facebook’ dan önce Youtube bu anlamda en çok video izlenen site olması sebebiyle kısa sürede videoları kaydetmek için çeşitli uygulamalar geliştirilmişti. Ancak günümüzde bir o kadar Facebook’un da Youtube gibi video sitelerine nazaran oldukça geliştiği ve geniş bir video arşivine sahip olması bu sosyal medya ağı üzerinden de videolara erişim ihtiyacını doğurdu. Bu ihtiyaç doğrultusun da videoları indirmenin farklı yollarından yararlanmak mümkün olmuştur.

facebookvideoindirme

İlk olarak en çok kullanılan yoldan bahsedilebilir. Haber kaynağı yani ana sayfada ya da videonun yer aldığı oluşturulmuş sayfalarda yer alan videolara ulaşıldığında Facebook o sayfa üzerinde oluşan alanda videoyu oynatmaktadır. Doğrudan video sayfasına ulaşabilmek için açıklama kısmında yer alan tarihe tıklanarak videonun bulunduğu özel sayfaya gitmek gerekmektedir. İndirilmek istenen bu videonun özel sayfasına geçildiğinde https://www.facebook.com/photo… Şeklindeki url adresinden www bölümü silinip mobil site yönlendirilmesi için sadece “m” harfi yazılır. Bu işlemin ardından çıkan ekran videonun mobil cihazlar için uygun halidir. Oynatma simgesine tıklanarak videonun başlaması sağlanır. Daha sonra videoya sağ tıklanır ve “video olarak kaydet” seçeneği seçilir. Tarayıcıdan belirlenen yere video kaydedilir.

Ancak programsız yapılabilen bu kolay işlemler bir takım aksaklıklar nedeniyle başarılı olmazsa, video indirme programlarından yararlanılabilir. Internet Download Manager gibi programlar video kaydetmeyi sağlamaktadır. Diğer yandan KeepVid benzeri online video indirme sitelerine de videoların özel sayfadaki linkleri kopyalanarak işlem gerçekleştirilebilmektedir. Chrome için geliştirilmiş tarayıcı eklentileri de bu anlamda faydalıdır. IDM olarak adlandırılan bu eklentileri internette kolayca bulabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen bahsedilen ilk yolla video indirmeniz hem daha zahmetsiz hem de daha garanti olacaktır.

Bknz:  ios 10 Telefonu Kaldırınca Ekran Açılmıyor

AniL Şahin {Türk Telekomünikasyon}

Türkiyenin En Güncel Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir