Kapat

İNTERNET 3.028 0

General Mobile 4G Görüntülü Konuşma

General Mobile 4G görüntülü konuşma nasıl yapılır?

         Geçtiğimiz yıllarda cebi yakmayan fiyatı ve barındırdığı gelişmiş özellikler sayesinde General Mobile 4G yeni akıllı telefon kullanmaya başlayan ya da seçimleri ekonomik cihazlardan yana olan kullanıcılar arasında ilk sıralarda yerini aldı. Bununla birlikte biliniyor ki Google ile ortaklık içinde geliştirilen GM 4G internet üzerinde hakkında sıkça araştırma yapılan konulardan biri. En başında da görüntülü konuşma özelliği yer alıyor. Kullanıcıların en çok merak ettikleri arasında da General Mobile 4G telefonunun görüntülü görüşme desteğini sağlayıp sağlamadığı.

general-mobile-4g

          General Mobile 4G’nin kameraya sahip olması onun görüntülü konuşmayı desteklemesinin de bir göstergesi. Ancak karşı tarafla videolu görüşmeler için üçüncü partiden bir takım uygulamalardan da faydalanmak gerekiyor. Yani mail yollama, direkt arama gibi görüntülü ara ya da video araması yap gibi seçenekleri rehberde numaranın üzerine gelip gerçekleştirmek mümkün değil. Ki bu tür bir özellik sadece General Mobil’de değil çoğu telefonda da ne yazık ki bulunmuyor. Bu android üzerinden görüntülü sohbet edebilmenin önünde de engel değil. Android için özel olarak geliştirilen bazı uygulamalar sayesinde video görüşmenizi sağlayabilirsiniz.

         İlk olarak görüntülü konuşma yapmanızı sağlayacak uygulamaları Google Play Store üzerinden edinmelisiniz. En çok kullanılan bu uygulamaların başında Skype gelmektedir. Play Store’dan ücretsiz uygulamayı temin edebilirsiniz ancak görüşmenin mümkün olabilmesi için karşınızdaki kişinin de Skype’a sahip olması ve bir hesabı olması gerekmektedir. Aynı şekilde Facebook da video araması yapma özelliğinin bulunması Facebook’un hemen hemen herkes tarafından kullanılması da kolayca bu amaca hizmet etmektedir. Son olarak ise bu uygulamalar arasına Görüntülü arama özelliği ile Whatsapp katıldı. Güncel beta sürümünü indirerek arama simgesine basıp video aramasını gerçekleştirebilirsiniz. Sadece karşı tarafta da beta sürümünün bulunması zorunludur.

Bknz:  İos 10 Şarj Problemi

AniL Şahin {Türk Telekomünikasyon}

Türkiyenin En Güncel Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir