Kapat

GOOGLE DRİVE İÇİN ÜCRETSİZ 2 GB EK ALAN
İNTERNET 816 0

GOOGLE DRİVE İÇİN ÜCRETSİZ 2 GB EK ALAN

GOOGLE DRİVE İÇİN ÜCRETSİZ 2 GB EK ALAN

Güvenli İnternet Günü’nü kutlamak amacıyla Google, tüm kullanıcılarına fazladan 2 GB Google Drive alanı veriyor. Günümüzde, bilindiği üzere en çok kullanılan bulut depolama hizmetleri arasında ilk sırada Google Drive geliyor. Herkese 15 GB alan sunan Google Drive bunun üstüne bir de ilaveten 2 GB daha hediye etmek için kişiden sadece hesabını güvenlik kontrolünden geçirmesini istiyor. Üstelik diğer bulut depolama hizmetlerini sunan uygulamaları kullanan kişilerin daha fazla alan için para ödemesine karşılık Google’ın böyle bir isteminin olmaması kullanıcılar açısından bu hizmeti daha kullanışlı bulmasını sağlıyor. Diğer yandan fazladan 2 GB ek alan hediyesini geçtiğimiz senelerde de gerçekleştirmesi nedeniyle artık bunun bir gelenek haline getirildiğini söylemek mümkün. Geçtiğimiz sene gereken güvenlik taramasını uygulayıp ek alana sahip olanların bu sene tarama sonucunda ek alan hizmetinden faydalanmayacağını düşünmesine de gerek yok. Yeniden aynı taramayı yapıp ilaveten ek alanı kazanmak için başka hiçbir şarta ihtiyaç duyulmuyor.

google-drive

Güvenlik kontrolünün yapılması için Google hesabı üzerinden güvenlik sayfasının ziyaret edilmesi gerekiyor. Bu adımdan sonra, hesap kurtarma bilgileri ve izin verilen uygulamalar ile cihazlar doğrulaması gerçekleştirmesi isteniyor. Bu alanlar sayesinde Google şifresinin unutulması durumunda ne tür yöntemlerle hesabın geri alınacağı ayarlanmaktadır. Bu işlemlerin ardından kampanyadan kazanılan ek alan, depolama alanı ayarları sayfasında 2016 güvenlik kontrolü bonusu olarak yer alıyor.

Gerekli adımları uyguladıktan sonra 15+2 GB depolama hafızası ile gerek telefon gerek bilgisayar içerisindeki bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz. Verilerin kurtarılması için de oldukça faydalı bir uygulama haline gelen bu hizmet olumsuz durumlarda da adeta kurtarıcı olmuş oluyor. Her sene depolama alanın artacağının sinyalleri de kullanıcılar tarafından görülmektedir.

Bknz:  Whatshapp’tan Yine Kullanıcılarını Sevindirecek Haber!

AniL Şahin {Türk Telekomünikasyon}

Türkiyenin En Güncel Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir