Kapat

Hangouts kullanımdan kalkıyor
İNTERNET 194 0

Hangouts kullanımdan kalkıyor

Google, Apple’ın iMessage uygulamasına karşı taraf olarak Hangouts’u kullanıma sunmuştu. Lakin Google Hangouts kullanıcılar kadar çok fazla benimsenmedi. Sonraki yıllarda Google’ın Hangouts Meet, Duo ve Allo servislerini kullanıma sunmasıyla bu taraftaki kullanıcı sayısı iyiden iyiye azaldı.

Son dönemde genel olarak meslek odaklı kullanılmaya başlayan Google Hangouts, iyice gözden düştü. Google da diğer dijital servislerine yaptığı gibi Hangouts’un fişini çekme kararı aldı.

Bilindiği üzere Google genel olarak talep görmeyen servislerini kullanımdan kaldırıyor. Daha önce RSS okuyucusu Google Reader, Twitter sanki kısa blog sitesi Google Buzz ve Google’ın sosyal ağı Google+ da tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almıştı. Şimdiyse Hangouts’un fişi çekiliyor. Google’dan yapılan açıklamada Hangouts’un 2020 itibariyle kullanımdan kaldırılacağı belirtildi. Bu tarihe dek Hangouts kullanılmaya devam edilecek. Yani hali hazırda Hangouts üzerinde bir takım kontaklarınız varsa, bunları bambaşka platformlara adapte etmek için 2020’ye kadar zamanınız var.

Açık konuşmak gerekirse Google bu stil sosyal ağlar üstünde böylece de başarılı bir şirket yok. Geçmişe kısa bir şekilde göz attığımızda, Google’ın başarılı olduğu bir sosyal ağ projesi olmadığını görebiliriz. Bundan Başka Google’ın elinde Android gibi bir koz olmasına rağmen. Muhtemelen ilerleyen günlerde Allo ve Duo gibi servislerin de rafa kaldırılacağını duyabiliriz. Bekleyip göreceğiz.

öne çıkan haberler

Riekerink’ten sürpriz paylaşım

Muğla’da şaşırtan görüntü

Ünlüleri kıskandıran nikah!

Bknz:  İşte yeni Microsoft Office simgeleri

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir