Kapat

OYUN 2.763 0

Her Story Oyunu Nasıl ? Tanıtımı ve İncelemesi

Bilişim dünyasında bizlere sunulan birbirinden farklı çok fazla türde ve sayıda oyun bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere oldukça basit bir kurguyla ve ilginç bir yaklaşımla hazırlanmış bir oyun tanıtımı yapacağız. Oyunumuzun adı ‘Her Story’ olarak geçiyor. Her Story oyununun nasıl ve amacınızın ne olduğunu kısaca özetlemek gerekirse, videolarda anlatılan kayıp bir adımın bulunmasıdır. İsterseniz şimdi hep beraber oyunun detaylarına göz atalım.

Oyunu ilk açtığımızda uygulama ve içerisinde yer alan videolar karşımıza geliyor. Burada yer alan videolar 1994 yılında çekilmiş ama biz onları 2015 yılında açıyoruz. Videolarda bizleri bir bayan karşılıyor. Burada yer alana görüntüler gerçek kamera görüntüleri ve biz bu videolar arasında geçiş yapıyoruz. Videoların süreleri 5 saniye ile 4 dakika arasında değiştiği için bu geçişlerde anlatılanların not alınması faydalı olacaktır. Konuşma esnasında söylenen şehir veya kişi isimlerini not alıp arama alanında arıyoruz ve bu şekilde sonuca gitmeye çalışıyoruz.  Bizim için önemli olduğunu düşündüğümüz önemli kelimeleri ‘Search’ butonuyla arayarak Her Story oyununda bulmamız istenen kayıp adamı arıyoruz.

herstory-1

Arama esnasında yer alan bir detaya dikkat etmemiz gerekiyor, çünkü aradığımız kelime ilgili olarak sadece beş sonuç karşımıza çıkıyor. Yine bu videoları izleyip yeni ipuçları için kelimeler not alıyoruz. Örneğin bilgisayarla ilgili bir şeyler anlatılan videoyu izlerken fare kelimesi geçiyorsa hemen içerisinde fare geçen arama yapıp onları da izlemek gerekiyor. Her Story’yi farklı kılan videoların kısa kısa olması ve oyuncuyu sıkmaması.

herstory-2-oyunu

Her Story oyununda müzik kullanımı oldukça az. Videoları izlerken gerçekçi bir akış hissediyorsunuz. Uygulamanın açık olduğu ve dedektifin çıkardığı sandalye gıcırtıları size siz ordaymışsınız gibi bir hava veriyor. Bu şekilde yer verilen küçük detaylar oyunu daha da ilgi çekici ve gerçekçi yapmış.

Tanıtım Videosu:

Yazımızda tanıttığımız Her Story grafik ve görsellik açısından hemen hemen hiç bir şey sunmuyor. Karşımızda yer alan bir bilgisayar ait masaüstü ve çalışan bir uygulama duruyor. Uygulama ile videolara sorgu yapma olanağı mevcut. Üst sırada yer alan videoları izleyerek kayıp adamı bulmaya çalışıyoruz. Sizler de bu ilginç oyunu oynayarak farklı bir deneyim kazanabilirsiniz.

Bknz:  PS4 Fiyatı Ucuzladı

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir