Kapat

OYUN 3.500 0

Heroes of the Storm Nasıl Bir Oyun? Nasıl Oynanır?

Oyun sektöründe tartışmasız en iyilerden birisi olan Blizzard Entertainment, merakla beklenen oyunu Heroes of the Storm’u, bilinen MOBA mantığından farklı bir şeyler deneyerek sevenlerine duyurdu.

Oyunun bu sürümünde de 3 farklı koridordan ilerleyerek düşmanın ana kumanda merkezine ulaşmaya çalışacaksınız. Oyunun geneline bir göz attığımızda League of Legends ve Dota 2 ile benzer konsept taşıdığını söyleyebiliriz. Fakat oyunu bu ikisinden ayıran temel farklılıkları olduğunu da belirtmek gerekir. En temel farklılık olarak diğer MOBA oyunlarından daha farklı mekanik özellikler taşımasıdır.

Heroes-of-the-Storm-oyunu

Heroes of the Storm oyunu oynamaya başladığımızda Blizzard’ın şimdiye kadar çıkarmış olduğu oyunlarda yer alan ana karakterlerin tamamını bu oyunda kullandığını görmekteyiz. Böylece efsaneleşmiş oyunları ana kahramanları ile daha farklı ve bir o kadar da keyifli bir mücadeleye şahit olacaksınız. 3 koridordan ilerleyen oyunda rakibin ana merkezini yok etmeye çalışacaksınız. Farklı tip haritaların yer aldığı Heroes of Storm’da 5v5 şeklinde oynayacaksınız. Birden fazla haritanın olması her bir haritada farklı stratejiler geliştirebilmenize olanak tanımaktadır.

heroes-of-the-storm-nova

Oyun esnasında her karakterin sahip olduğu 5 farklı yetenek göreceksiniz. Bu yeteneklerden bazıları sürekli aktif iken bazıları da pasif olmaktadır ve oyun esnasında kısa süreliğine aktif olarak kullanmanıza olanak tanımaktadır. Bu nedenle oyunu çok iyi takip ederek bu yetenekleri doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak yararınıza olacaktır. İlerleme kaydettikçe bu yeteneklerin daha iyi gelişmesi mümkün olmaktadır.

heroes-of-the-storm2

Heroes of the Storm oyununu diğer MOBA tarzı oyunlardan ayıran bir diğer temel özelliği ise oyunda altın vs. toplanamamasıdır. Klasik MOBA oyunlarında koridorda devam ederken minyonlar öldürüldüğünde altın toplanır ve toplanan altınlar karşılığında kendi karargahına döndüğünde eşyalar alınabilir. Fakat bu oyunda böyle bir şey olmadığı için rakiplerinize karşı eşya üstünlüğü söz konusu olmuyor. Bunun yerine tarafsız canavar kavramı getirilmiş. Bu canavarları yenerek üstünlüğünüzü kabul ettirdiğinizde sizin tarafınıza geçerek karşı tarafa saldıracaktır. Bu da koridorda ilerlerken rakibinize karşı üstünlük kurmanıza yardımcı olacaktır.

Oyunun yapımcısı her aşamada beklentileri fazlasıyla karşılamayı başarmış görünüyor. Oyuna başladığınızda bu dediğimizi çok daha iyi anlayabileceksiniz.

 

Oyunun Cinematic Tanıtım Videosu:

Bknz:  Pokemon Go Nedir, Nasıl Oynanır?

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir