Kapat

İhlas Konut Aletleri’nde Ar-Ge yatırımları sürüyor
İNTERNET 110 0

İhlas Konut Aletleri’nde Ar-Ge yatırımları sürüyor

Laboratuvar, deneme ve tasarım birimleri edinmek üzere toplam 840 metrekarelik Ar-Ge alanına sahip olan İhlas Konut Aletleri, ürettiği ürünleriyle 2017 yılında Ar-Ge Merkezi statüsüne kavuşmuştu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İhlas Ev Aletleri Genel Müdürü Dr. Ömer Kamber şunları söyledi:

Türkiye’de ve meslek dünyasında bir devrim yaşanıyor. Bu ihtilal Endüstri 4.0 yani bilgi teknolojileri devrimi ile birlikte, Ar-Ge Merkezlerine yapılan yatırımdır. Devletimizin Ar-Ge yatırımları için öncü ve teşvik edici davranışları meyvelerini vermeye başladı. Bu büyük atılım, meslek dünyasının da cesaretini artırırken, sonuçları tablolara yansımaya başladı. 

TÜBİTAK’tan aldığımız destek ve özverili ekibimizin yaptığı çalışmalarla Ar-Ge Merkezimizi kurduk. Geçen sene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge Merkezimiz, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı rakamlara tarafından 2018 yılında Ar-Ge Merkezine yatırım yapan firmalar arasında yükselişine devam etmiştir. 28 yıldır yaptığımız üretimle istihdam, teknoloji ve yatırım faaliyetlerimizle ekonomimizin ve ülkemizin gelişime katkıda bulunuyoruz. Akademisyenler ve sanayicilerle yaptığımız işbirliği, kaliteli meslek gücümüz tamamen Türk ve dünya standartlarında ürettiğimiz ürünler ile dünya piyasalarından da yeni aksiyonlar alıyoruz. Ilk Kez Türk Cumhuriyetleri elde etmek üzere, Avrupa, Amerika, Afrika ve Avustralya’ya dek, tüm ülkelerde tescilli markalarımız ile 60’dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Bütün bu başarılarda, Ar-Ge Merkezimizin özverili çalışanları, ortaya koydukları emek ile başarının büyük payını almaktadır. Bu vesile ile 2019 yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, yeni çalışmalarımızın yeni yılda da devam edeceğini bildirmek istiyorum.”

Bknz:  Mikro Uydu Fırlatma Sistemi için imzalar atıldı

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir