Kapat

Innovera, Shield2018’de dünyaca ünlü siber güvenlik uzmanlarını ağırlıyor
İNTERNET 260 0

Innovera, Shield2018’de dünyaca ünlü siber güvenlik uzmanlarını ağırlıyor

Türkiye’nin lider siber emniyet sağlayıcılarından Innovera, bu sene dördüncü kere düzenlediği SHIELD Konferansı’nda dünyanın en ünlü siber güvenlik uzmanlarını misafir edecek. Fazla sayıda uçağı ve Milletlerarası Uzay İstasyonu’nu hack’leyen Chris Roberts, bir dönemin ‘en fazla aranan siber suçlusu’ Brett Johnson, Pentagon’un siber savunma önlemlerini geçmeyi başaran Jay Kaplan, dünyanın en güvenli olmayan şifre çalma yazılımını yazar Benjamin ‘gentilkiwi’ Delpy ve dünyanın en önemli CISO’larından biri ve Avrupa Quantum Computing Komitesi üyesi Jaya Baloo, Shield2018 için İstanbul’da olacak. 

Başlangıçta düzenlendiği 2015 yılından itibaren Türkiye’nin en fazla ilgi görebilen siber güvenlik organizasyonu haline gelen SHIELD’in global ölçekte de çok başarılı konferanslardan biri haline geldiğine dikkat çeken Innovera Genel Müdürü Gökhan Say, ‘Güvenli Bir Dijital Gelecek için Birlik Olmak’ asıl teması altında birbirinden değerli beş konuşmacıyı ağırlayacaklarını ifade etti. Shield2018’in siber emniyet organizasyonları arasında bir marka haline geldiğini aktaran Say, her sene bir öncekinden daha başarılı ve geniş katılımlı bir konferans düzenlediklerini sözlerine ekledi.

Pentagon’un sınırlarını aşan, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu hack’leyen isimler
Shield2018’in konuşmacıları aralarında siber kabahat dünyasının bir dönem en etkin isimleri aralarında yer alan, bugün ise lüzum yürüttükleri araştırmalar gerekse yaptıkları konuşmalarla lider siber güvenlik uzmanları arasına yerleşen isimler dikkat çekti. Asıl konuşmacılar aralarında bulunan Benjamin Delpy, Brett Johnson, Chris Roberts, Jay Kaplan ve Jaya Baloo, gerçekleştirecekleri konuşmalarda geçmiş deneyimlerini ve birikimlerini Shield2018 katılımcılarına aktarırken, siber güvenliğin geleceğine karşın öngörülerini de paylaşacak. Etkinliğin esas konuşmacıları ve yetkinlikleri şu şekilde sıralanıyor:

Benjamin Delpy: ‘gentilkiwi’ adıyla tanınan emniyet araştırmacısı. Bir emniyet tutkunu. Ürünlerin kuvvetsiz noktaları hakkında konuşmalar gerçekleştiriyor ve bu zayıflıkları kanıtlayan araçlar ve makaleler yayınlıyor. Kendi geliştirdiği ve milletlerarası bir kitleye ulaşan dünyanın en güvenli olmayan şifre çalma yazılımı Mimikatz, bundan böyle bir Windows emniyet denetimi aracı.

Brett Johnson: Eski ‘en fazla aranan siber suçlu’. ABD Gizli Servisi kadar ‘The original internet godfather’ olarak adlandırılan bir ad. 20 yıldan fazla bir süredir siber kabahat dünyasının merkez figürlerinden biri. DarkNet pazarının kurulmasına öncülük etmiş ve bununla birlikte gelmiş geçmiş en tehlikeli siber kabahat örgütlerinden biri olarak anılan ShadowCrew’in de kurucusu. Çağdaş kimlik hırsızlıkları, hesap sahteciliğini önleme, IRS vergi dolandırıcılığı ve sayısız aynı saldırıların arkasından kişi. Bugün siber güvenlik dünyasının önde gelen lider isimlerinden biri.

Chris Roberts: Çok sayıda uçağı ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nu hack’leyen ad. Hacker ve analist. Uzun yılladır DarkNet araştırmaları, istihbarat toplama, kriptografi, tehditlere karşın istihbarat sağlama konusunda uzmanlaşmış bir dizi şirketin kurucusu veya yöneticisi olarak çalıştı.

Jay Kaplan: Pentagon’un savunma sistemini 4 saat içinde hack’leyen Synack’in CEO’su ve kurucu ortağı. Geçmişte ABD Milli Güvenlik Ajansı NSA’in terörle mücadele konusunda istihbarat operasyonlarında faydalandığı, NSA’de kıdemli siber güvenlik açığı analisti olarak ödev yapmış bir ad. Kurumsal teknoloji kategorisinde Forbes’un 30 yaş altı 30 lider isminden biri olarak seçildi.

Jaya Baloo: Hollanda’daki KPN Telekom’un CISO’su. 2015’de yılın en iyi CISO’su seçilirken, 2017 yılında dünyadaki en etkin 100 CISO arasında gösterildi. Siber güvenlik dünyasının en tanınmış bayan yöneticilerinden biri. Verizon ve France Telecom gibi küresel telekomünikasyon şirketlerinde yöneticilik yaptı. Kriptografi dahil elde etmek üzere emniyet konferanslarında sıkça boy belirten bir isim. bununla birlikte Avrupa Quantum Computing Komitesi Üyesi.

Gün her tarafında siber güvenlik konuşulacak
Yapılan bilgilendirmede; etkinliğin birincil yarısında küresel isimler çarpıcı sunum ve konuşmalarıyla sahne alacak. İkinci bölümde ise dört bambaşka salonda sponsor firmalar kadar düzenlenen öbür oturumlar gerçekleştirilecek. Oturumlarda siber emniyet alanındaki yeni teknoloji ve yöntemler katılımcılara aktarılırken farklı alanlara yönlendirilmiş galibiyet hikayelerine dair teferruat da paylaşılacak. Tüm gün sürecek olan etkinlikte ayrıca Jay Kaplan, Chris Roberts ve Brett Johnson’ın katılacağı bir soru cevap bölümü de yer alacak. Bu oturumda katılımcılar siber güvenlik dünyasıyla ilgili akıllarındaki soruları bu kayda değer isimlere aracısız olarak yöneltme olanağı bulacak.
11 Aralık 2018’de düzenlenecek SHIELD2018’in sunuculuklarını Burcu Esmersoy ve Kadir Çöpdemir üstlendiği belirtildi.  

Bknz:  Whatsapp Kalın Ve Renkli Yazma

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir