Kapat


MOBİL 480 0

İos 10 Yeni Neler Var ?

İos 10 Yeni Neler Var ?
Merhabalar bu yazımızda sizlere ios 10 hakkında detaylı bir inceleme sonucunda sizlere de elimizden geldiğince bilgi vermeye çalışacağız. İos 10 13 Haziranda tanıtıldı ilk olarak ios 10 ve tanıtılırken 10 adet özelliği olduğu söylendi ios 9 un üstüne, bizde bu sıralamaya uyan bir şekilde gidelim ;

2
İos 10 İnceleme : İlk olarak tach ıd oldukça hızlı durumda çalışıyor ve notificationları göremiyoruz.
Dikkatleri çeken güzel bir özellikte telefon sabit dururken elinizle herhangibi bir işlem yapmadan  sadece telefonu kaldırmanız hareket ettirmeniz ile ekran ışıkları yanıyor.
Kilidi açmak için ana ekran düğmesine basmanız gerekiyor basmadığınız takdirde hala 3 noktayı görüyorsunuz, bu noktalara istediklerinizi tabi ki ekleyebiliyorsunuz örneğin sağa kaydırdığınızda fotoğraf çekme,  sola kaydır widgetler ile karşılaşacaksınızdır.
Ana ekrana gelen bildirimleriniz örneğin bir mailiniz var ve bildirim olarak geldi hala cihaz kilit ekranında ise buna cevap vermezsiniz ancak üzerine basılı tutara yakınlaştırıp okuyup ister okundu işareti koyabilir, veya çöpe taşıyabilirisiniz.
Kilit ekranında aşağıdan yukarı çektiğinizde control center’a ulaşıyorsunuz.

Telefonumuzu açtıktan sonraya gelgelelim diğer özelliklere animasyonlar ve efektler dahada geliştirilmiş profesyonel bir hale gelmiş.
Ses ile uygulamaları açma kapama işlem yapma gibi özellikler var artık artık apple bağlılık biraz daha az durumda.
Kendine özgü sözlük sistemi  yazılan kelimeye sonra gelebilecek kelimeleri daha doğru bir şekilde yazı yazmayı kolaylaştırıyor.
Klaye hangi dili yazıyorsanız ona dönmesi yani ing ile cihazın o dili alıgılaması ve o dile dönmesi oldukça güzel bir özellik olmuş.
Fotoğraflar uygulası daha da geliştirilmiş durumdadır öre3neğin herhangibi bir cafede vs fotoğraf çekindiğinizde yer map de bu fotoğrafı burada çekindin gibi gösteriyor. Manzara algılama vs özelliği var hayvan fotoğrafı olarak algılamak gibi özellikler bulunmaktadır.

Navigasyon sistemi ciddi derecede geliştirilmiş durumda yer araması yapıp daha sonra oaraya gitme msefa vs detyaylı raporlama gibi ciddi kolaylaştırıcı özellikler getirilmiş.
Emojiler artık daha fazla ve daha akıllı örneğpin basketbol yazdığınızda basketbol topu tavsiyesi veriyor  emojiler 3 taneye kadar 3 kat daha büyüktür.Mesajları gönderirken farklı efektlerle gönderme özellği geldi. Mesajlarda artık el yazısı özelliği de var.
Evet arkadaşlar oldukça detaylı bir şeklide açıklamaya çalıştım yeterince açık ve güzel anlatabilmişimdir umarım, sağlıcakla kalın bizi takip etmeye devam edin…

İos 10 inceleme ve ios 10 hakkında herşey !

velican gözüküçük {Velican GÖZÜKÜÇÜK}

Kayseriliyim, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencisiyim sizlere kendi çapımda emin olduğum bilgilerim ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir