Kapat

Kodris daha kampanya bitmeden Arıkovanı’nda hedefine ulaştı
İNTERNET 146 0

Kodris daha kampanya bitmeden Arıkovanı’nda hedefine ulaştı

Çocuklara geleceğin dili olan kod yazmayı öğretmeye karşın geliştirilen Kodris, Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda büyük ilgi fark etti. Proje, fonlama kampanyasının bitimine daha 30 gün kala 107 bin lira topladı ve gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı yenilikler için gereken desteğe ulaştı. Kampanya bitimine dek takviye toplamaya devam edecek. 

Geleceği tasarlayacaklar
Kodris Game ile ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki öğrenciler, hakiki bir programlama dili olan Python’ı öğreniyor ve öğrendikleriyle mobil oyunlar geliştirebiliyor. Kodris Developer ise gençlerin zahmetsizce mobil tatbik yazabilmelerini sağlıyor. 8-16 yaş arası gençleri hedefleyen proje, geliştirilen uygulamaları App Store, Google Play ya da Microsoft Store’da sunulabilmenin de kapılarını açıyor.

Sistemli ve imalatçı düşünmeyi sağlıyor
Ankara Üniversitesi danışmanlığında 2 takvim bir egzersiz sonucunda geliştirilen Kodris, kullanıcılarına problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilme, çözümlemeli düşünme, sistemli ve oluşturucu düşünebilme gibi özellikler kazandırmayı amaçlıyor. Kodris ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencilerine oyunlaştırma ile kodlama öğretmeyi vaat ediyor. Platformun zeki takip özelliği doğruca öğrencilerin ulaştıkları çözümleri otomatik olarak değerlendirip puanlayan bir sistem geliştiren Kodris, konularını kolaydan zora, basitten karmaşığa ve bilinenden bilinmeyene içten sıralıyor.  

Bknz:  Android 7.0 Nougat Güncellemesi

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir