Kapat


DONANIM 966 0

Laptopu Bataryalımı Kullanmalıyız?

Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı?Merhaba arkadaşlar leptop kullanımı hakkında size elimden geldiğince detaylı bilgi vermeye çalışacağım, laptoplarda bilgisayarı şarjda iken bataryalımı bataryasızmı kullanmalıyım sorusuyla çok karşılaşıyoruz özelliklede ünniversite öğrencisi arkadaşlarımız bu sorunu çok yaşıyorlar, şimdik arkadaşlar eğer bilgisayarınızı sabit bir yerde tutuyorsanız ve daha çok şarjda tutuyorsanız, kesinlikle bataryasız bir şekilde şarjda kullanın aksi takdirde arkadaşlar bataryanızın ömrü yavaşa yavaş kısalmaya başlıyacaktır, ondan dolayı buna kesinlikle dikkate alın ancak şöylede bir şey varki  bilgisayarınızı sürekli olarak şarjda taktığınız yerlerin elektirik kesinti durumu nedir vs. bunlara gerçekten dikkat etmeniz lazım tabi ki yoksa bilgisayarınızı tamamı ile kaybede bilirsiniz arkadaşlar.Bataryayı en azından haftada 1 defa takıp şarj etmeniz bataryanızıda sağlıklı bir şekilde bekleyecektir.

batarya-adaptor

Laptop Bataryalı Mı Bataryasız Mı Kullanılmalı Ekstra Piyasadaki yeni bilgiler ?

Bu arada arkadaşlar yeni bilgisayarlarda şarjda bataryalı kullanınca batarya ömrüne kesinlikle bir etki etmiyormuş, şarj olunca akımı kesen bir pil tarzı geliştirilmiş ve yeni bataryalarda bu sistem uygulanmıştır. Deniliyor..

acer-aspire-v3-571g-9686-notebook-batarya
Umarız bu yazımız size faydalı olacaktır sağlıcakla kalın arkadaşlar, ekstra sorularınız var ise her zaman cevaplamaya çalışacağım..

Laptop’u Bataryalımı Bataryasızmı Kullanmalıyız Okuyun ve Öğrenin !!

velican gözüküçük {Velican GÖZÜKÜÇÜK}

Kayseriliyim, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencisiyim sizlere kendi çapımda emin olduğum bilgilerim ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir