Kapat


İNTERNET 450 0

Microsoft Edge İOS ve Android marketlerde

Microsoft Edge İOS ve Android marketlerde

Akıllı telefon üreticisi olan Microsoft’un son yıllarda çok şikayet aldığı konuların başında gelen tarayıcı konusunda kesin çözüm bulmak için ürettiği Edge programı sonunda mağazalarda yerini almaya başladı.
İnternet Expoler tarayıcısının artık kullanılmamaya yüz tutmasından sonra firmanın yeni atacağı adımlar merak edilmeye başlanıyordu. Ve uzun süredir beklenen hamle sonunda geldi ve Microsoft Edge adı altında kullanıcılarına sunduğu yeni tarayıcısı İOS ve Android marketlerde yerini aldı. Yeni çıkarttığı versiyonu ile oldukça başarılı bir kullanım sunan bu tarayıcı sayesinde Microsoft’un yeniden piyasalarda yerini alması bekleniyordu. Şimdilik Andorid kullanıcılar için çıkarttığı yeni versiyonunun beta sürümü üzerinde çalışmalarına devam eden firmanın İOS için ne zaman yayın yapacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

 

Windows hesabı üzerinden giriş yapmış olduğunu bu telefonda kullanıcılara yanı zamanda sunulan “ Contiune on PC “ özelliği de büyük bir sürpriz sunmaktadır. Özellikle PC ile bağlantılı olan hesabınız üzerinden girmiş olduğunuz Microsoft Edge programı üzerinde PC’de bulunan bütün verilerinize cep telefonunuz üzerinde de erişme fırsatınız bulunmaktadır. Bu özelliği aktif olarak kullanarak PC’de yarım kalan işlerinize artık cep telefonu üzerinden erişme fırsatını bulmuş olacaksınız.
Mobil versiyonlar üzerine çalışmalarına hız kesmeden devam eden firmanın yakın zamanda karşımıza çıkartacağı bir diğer özelliğin ise 3D güvenlik özelliği olan parmak izi okuyucu ile işlemlere devam edecek olması. Yeni nesil akıllı telefonlarda sık sık karşımıza çıkan bu güvenlik duvarının adımlarını atan Microsoft’un özellikle Microsoft Edge üzerinde de bu işleme yer vererek yaptığınız işlemleri güvence altına alması bekleniyor.

 

PC ile akıllı telefon arasında eşlemiş olacağınız bu özellik sayesinde artık cep telefonuz üzerinden PC’deki hareketleri yapma şansına komut gönderme şansını bulmuş olacaksınız. Bu yüzdende çalışmalarına hız kesmeden devam eden firmanın sizlere sunacağı tüm detayları sitemizden anlık olarak duyurmaya devam edeceğiz. Yakın zamanda karşımıza çıkması beklenen bu özelliğinin tahmini olarak 2018 yılının ortalarında gelmesi bekleniyor. Microsoft’un akıllı telefonlar üzerinde yapmaya çalıştığı tüm özellikler hakkında merak ettiğiniz bilgiler sitemizde sizlerle olacaktır.

Emrah Uysal {Emrah Uysal}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir