Kapat

Pazarlamacılar için ‘Global Benchmarks 2.0' piyasaya sunuluyor
İNTERNET 148 0

Pazarlamacılar için ‘Global Benchmarks 2.0′ piyasaya sunuluyor

Mobil ölçümde ve sahtecilik engellemede sektörünün önde gelen markalarından olan Adjust, mobil başvuru formu performans karşılaştırma platformunun daha ayrıntılı ölçümler sunan ve daha geniş veri yelpazesine sahip ikinci versiyonunu tanıttı. Pazarlamacılara ve yayıncılara mobil rekabet ortamını daha iyi gözleme gücü veren bu araç, oturum verileri gibi spesifik KPI’lar oluşturabilen ve herkese açık olan ilk vasıta olarak sunuldu. 

Adjust’ın Global Benchmarks 2.0 kıyas arabulucu, platformun bu yaz piyasaya sürülmesinin ardındaki devreye girecek ve geçmiş iki çeyrek verileriyle birlikte beş yeni metrik içerecek. Bu araç, 7 bin uygulama verilerinin kombinasyonunu tahlil ediyor.

Pazarlamacılara ve yayıncılara kolay mukayese yeteneği kazandırmak için planlanmış bu vasıta, özel raporlar hazırlamak için bedava olarak kullanılabilir ve bu sizi pahalı üçüncü parti deneme ve kıyas maliyetlerinden kurtarıyor. 

Adjust CEO’su Christian Henschel, konuyla ilgili olarak,“Yeni eklediğimiz ölçümler sırasıyla şunlardır; Click Through Rate (CTR), Click to Install’dan Conversion Rate, Binlik maliyet (CPM), Tık başına maliyet, (CPC) ve Sahtecilik türüne tarafından yayma. Ilk versiyondaki ölçümler muhakkak sunuluyor; Retention Oranları, Kurulum başına maliyet (CPI), Kullanıcı başı app oturumu ve sahte kurulum oranları. 

Ölçümler ihtiyacınıza kadar çeyrek, düşey, edinim tipi, platform veya alan olarak şekillendirilebiliyor. Bu bölgeler Avrupa, Asya ve Pasifik, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika olarak ayrılıyor. Ölçüm metriklerinizi detaylıca özelleştirebilmek, mobil pazarlamacılara ve app yayıncılarına zorunlu optimizasyonları sağlamak ve cirolarını desteklemek için zorunlu verileri sunuyor. 

Tüm mobil pazarlamacılar app’lerininin performansını artırmak ister fakat verecekleri kararları yönlendirecek dürüst verileri bulmak maliyetli ve vakit tip bir süreçtir. Adjust’ın Global Benchmarks 2.0 arabulucu, vereceğiniz kararların defalarca verilerin ışığında bahşedilen en dürüst kararlar olmasını sağlıyor. Sektörden gelen feedback doğrultusunda bu versiyondaki yeni ölçüm birimlerimizi ve yeni data setimizi duyurmaktan sevinç duyuyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bknz:  Sanlav: 'Sosyal medya kullanımı ürkütücü boyutlara ulaştı'

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir