Kapat

OYUN 4.055 0

Pokemon Go Fake GPS ile Yer Değiştirme

Pokemon Go’nun şuana kadar bilinen en yaygın hilesi Fake GPS’tir. Fake GPS en basit biçimde anlatımı ile telefonunuzun bulunduğu konumu bloke ederek, sizlerin harita üzerinde dilediğiniz bir nokta olmanıza olanak sağlamaktadır. Bu sayede Pokemon Go oyuncularının sıklıkla rastladığı “Oturduğum semtte pokemon yok” sorununu ortadan kaldırmak mümkün. Dilerseniz oturduğunuz semtteki Poke Stop noktalarına da evinizden gidebilir ve karakterinizi daha hızlı bir şekilde level atlatabilirsiniz.

fake-gps-harita-pokemon-go

Fake GPS sistemi nasıl çalışır ?

1) Cep Telefonunuzdan

Öncelik olarak eğer sistemi cep telefonunuzdan kullanacaksanız cihazınızın rootlu olması gerekmektedir. Rootlu olmayan cihazlarda Failed To Detect Location” hatası ile karşılaşırsınız. Cihazınız rootlu ise Android işletim sistemli cihazınızdan Play Store’a girerek “Fake GPS” araması yapınız. Karşınıza bir çok etkin uygulama çıkacaktır. “Fake GPS location apk” uygulaması önerilen bir uygulamadır kullanabilirsiniz. Programı başlattığınızda karşınıza “Sahte GPS Programı Seçme” ekranı çıkacaktır. Bu ekrandan programınızı seçerek programı aktif hale getirebilirsiniz. Ardından açılacak harita üzerinden gitmek istediğiniz noktayı işaretleyiniz ve fake gps’i aktif ediniz. Ardından oyuna girerek belirttiğiniz noktadan oyuna başlayabilirsiniz. Bazı cihazlarda fake gps çalışmayıp, cihazın kendi GPS’ini de buglayabiliyor, bunun önüne geçebilmek için Fake Gps’iniz kapandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Pokemon-Go-Fake-GPS-apk

2) Bilgisayar üzerinden

Bilgisayar üzerinden ilk seçeneğe göre daha kolay ve etkili bir yöntem ile Pokemon Go oynayabilir ve fake gps yardımıyla kolaylıkla dilediğiniz yerde oyun oynayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelik olarak “Blue Stacks” programını indirerek bilgisayarınızda sanal bir android işletim sistemi kurmuş olacaksınız. Bluestacks’in kullanımı oldukça basittir. Bluestacks programını indirip kurduktan sonra tıpkı akıllı telefonunuzda yapmış olduğunuz gibi Google Play Store’a girip “Fake Gps” programını indiriniz. BlueStacks programının ana ekranında şuan Pokemon Go ve Fake Gps programı hali hazırda zaten mevcut. İki programında kurulumunu yaptıktan sonra rahatlıkla sahte konumunuzu seçerek dilediğiniz yerde oyunu oynayabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden oynamanın bir diğer avantajı ise oyun açık iken WASD tuşarı ile karakterinizi dilediğiniz gibi yönlendirebilir Shift tuşuna basılı tutarak koşmasını sağlayabilirsinizBlueStakcs-Pokemon-Go

Fake GPS Kullanıyorum Banlanır mıyım ?

Her online oyunda olduğu gibi Pokemon Go’da da harici bir program ile oyuna müdahale ban sebebidir. Ancak ban yememenin püf noktaları mevcuttur. Bunun için Fake GPS ile oynadığınız oyuna hani şehirde başladıysanız o şehirde devam edin. Örneğin Ankara’da oturuyorsunuz ve Fake GPS’iniz New York’ta mutlaka oyun sonuna kadar karakterinizi New York’ta tutun ya da Ankara’da oynamak için en az 3-4 gün oyuna hiç girmeyin. Yani oyunun temel mantığı “Bir oyuncu ne kadar sürede, ne kadar mesafe kat edebilir” üzerine kuruludur. Bu yüzden kısa süreler içerisinde şehir ve ülke değiştirmemekte fayda var aksi takdirde çoğu oyuncunun başına geldiği gibi karakteriniz banlanabilir.

Pokomon Go Oyununda Hangi İtem, Ne İşe Yarar?

Bknz:  Steam Oyunlarında Black Friday indirimi başladı

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir