Kapat

OYUN 2.956 0

Pokemon Go Güçlendirme ve Evrim Rehberi

Online oyunların temel belirleyici faktörü hiç şüphesiz ki karakterinizin gelişimidir. Pokemon Go’da karakterin gelişimi, pokemonların evrim ve güçlenmesi ile olacaktır. Yani Pokemon Go’da pokemonlarınız ne kadar güçlü ise, karakteriniz de bir o kadar güçlü olacaktır. Bunun için öncelikle pokemon gücü nasıl arttılır, onu inceleyelim.

Pokemonların gücü ( Combat Power (CP) ) nasıl artar ?

Pokemon Go’da Combat Power (CP) pokemonların gücünü belirleyen bir faktördür. Güçlenmiş ve CP’si yüksek bir pokemon diğer pokemonları gym savaşlarında kolaylıkla yenebilir. Bunun için ilk olarak seçtiğiniz bir pokemonun üzerine tıklayarak karşınıza çıkacak ekrandan “Power Up” butonuna basarak pokemonun gücünü arttırabilirsiniz. Güçlendirme yani Power Up yapabilmeniz için Stardust ve Candy ‘e ihtiyacınız olacaktır. Pokemon yakaladıkça Stardust kazanabilir, aynı tür pokemonu yakaladığınızda ise o pokemon türüne ait Candy toplayabilirsiniz. Yani Pikachu candy’si toplamak için yine pikachu pokemonunu yakalamanız gerekmektedir. Oyunu uzun soluklu oynamak isteyen oyunculara başlangıçta Power Up yapmamaları önerilir. Çünkü ileri seviyelerde ne kadar Stardust’ınız olursa bir o kadar güçlü bir strateji izleyebilirsiniz.

Pokemon-guclendirme

Pokemonlar Nasıl Evrimleşir ? 

Pokemonların CP’sini arttırmanın bir diğer alternatif yolu ise Pokemonları evolve ederek yani evrimleştirerek pokemonların bir üst jenarasyona geçmesini sağlayabilirsiniz. Evrim için yalnızca Candy yani şekere ihtiyacınız olacaktır. Aynı tür pokemonları yakalayarak toplayacağınız candyler ile istediğiniz pokemonu evrimleştirebilir bir üst jenerasyona geçirebilirsiniz. Tıpkı Power Up yani güçlendirmede olduğu gibi uzun soluklu bir oyun için oyun başlangıcında evrimleştirme önerilmez çünkü ileri seviyelerde Candy yani şeker biriktirmesi daha zorlaşacağından dolayı şekerlerinizi boşa harcamamakta fayda var.

Pokemon-Go-Golbat

Ayrıca daha hızlı level atlamak istiyorsanız evrimleştirmelerinizi Lucky Egg itemini kullandığınızda yapmanız daha fazla exp kazanmanıza neden olup, daha hızlı level atlama olanağı kazanmış olacaksınız.

Bazı pokemonlar sadece tek bir pokemon ile evrimleşirken bazıları ise birden farklı pokemon’a dönüşebilmektedir. Bu tür pokemonların en güzel örnek ise Eevee’dir. Eevee tüm jenerasyonlarındaki pokemonları sayıcak olursak sekiz farklı pokemona dönüşebilmektedir.

Pokemon-go-evrim

Oyunun başında her türlü pokemonu yakalamanızı öneriyoruz. Elinizde fazla sayıda bulunan pokemonları profesöre transfer ederek fazladan candy yani şeker kazanabilirsiniz. Örneğin oldukça fazla sayıda beliren “Zubat”ları yakalayarak hem exp kazanabilir hem de profesöre gönderip candy biriktirebilirsiniz. Bu sayede Zubat’ı Golbat’a evrimleştirip, gücünü arttırabilirsiniz.

Bknz:  PES 2016 Demo Geliyor

Emrah Uysal {Emrah Uysal}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir