Kapat

OYUN 4.088 0

Pokemon Go Oyununda Hangi İtem, Ne İşe Yarar?

Pokemon Go oyununda, itemler (oyun içi eşyalar), oyun stratejinizi belirlemenizde oldukça önemlidir.Bakalım oyunda hangi itemler ile neler yapılabiliyor, inceleyelim.

Pokemon Go İtem Rehberi:

imdi sırasıyla Pokemon Go’da ki basic seviye bir oyuncunun karşılaşacağı itemleri inceleyelim.

Potion nedir ne işe yarar : Bu item savaştan sonra yara almış bir pokemonu iyileştirmek amacıyla kullanılır. Özellikle GYM savaşlarından sonra yorgun düşen pokemonunuza kullanabilirsiniz. Her bir potion 20 puan değerinde can yenileyecektir.

Super Potion nedir, ne işe yarar : Tıpkı potion itemi gibi bu item de yaralı bir pokemonunuzu iyileştirecek Potion iteminden farklı olarak 20 değil 50 puan değerinde can yenilemesi sağlayacaktır.

potion-superpotion

Revive nedir, ne işe yarar : GYM savaşları esnasında bayılmış ya da amiyane tabir ile ölmüş pokemonunuzu canlandırmak amacı ile kullanılır. İtemi kullandığınızda yaralı pokemonuz yarı canına kadar iyileşecek ve kalan canını Potion eşyası ile doldurabileceksiniz.

Lucky Egg nedir, ne işe yarar : Şans yumurtası olarak tabi edilen bu eşyayı kullandığınızda 30 dakika süre ile kazandığınız experience (exp) yani oyun içi deneyim puanınız iki katına çıkacaktır. Oyun içi gelişim ve level atlamakta önemli bir item olan Lucky Egg’i mümkün olduğunca Lure itemi basılmış olan Poke Stoplarda kullanmanız daha hızlı level atlamanıza olanak sağlayacaktır.

revive-lucky-egg

Poké Ball nedir, ne işe yarar : Yani Poke Topu, Pokemon yakalamak için gereklidir. Gördüğünüz pokemonların üzerlerine atarak pokemonları yakalayabilirsiniz.

Great Ball nedir, ne işe yarar : Poke Ball’ın bir üst seviyesidir. Poke Ball dan farkı daha güçlü bir etkiye sahip olması ile gördüğünüz pokemonları daha kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

pokeball-great-ball

Lure Module nedir, ne işe yarar : Poke Stop noktalarına etkinlik için bu eşyayı basabilir, 30 dakika süre boyunca o pokestop çevresinde daha fazla pokemon çıkmasını sağlayabilirsiniz. Lure module itemini kullandığınızda diğer oyuncular da harita üzerinden bu eşyayı kullandığınızı görebilecek ve etkinliğe onlarda katılabileceklerdir.

Razz Berry nedir, ne işe yarar : Oyun içerisinde bazen karşınıza inatçı pokemonlar çıkacaktır. Bu pokemonlar attığınız hiçbir topa girmeyecek ve sizi fazlası ile zorlayacaklardır. İşte bu inatçı pokemonlar için bu itemi kullanabilir, kolaylıkla poke topuna bu inatçı pokemonları hapsedebilirsiniz.

lure-module-razz

Camera nedir, ne işe yarar : Pasif yani kullanılamayan bu eşya pokemon yakalarken kameranızın açılması için kullanılacaktır. Oyunda sizin pek karşınıza çıkacağı söylenemez.

Egg Incubator nedir, ne işe yarar : Oyun içerisinde Poke Stop noktalarından topladığınız yumurtaları bu kuluçka makinalarına koyarak yumurtadan pokemon çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kuluçka makinasına koyduğunuz yumurtaları oyun oynarken yürüyüş yaparak yumurtaları çatlatıp, pokemonları yumurtadan çıkarabilirsiniz.

egg-incubator

 

Fake GPS ile Pokemon Yer Değiştirme

Bknz:  PS4 Fiyatı Ucuzladı

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir