Kapat

Siber emniyet çözümlerinin geleceği McAfee Güvenlik Zirvesi'nde konuşuldu
İNTERNET 110 0

Siber emniyet çözümlerinin geleceği McAfee Güvenlik Zirvesi’nde konuşuldu

Siber emniyet şirketi McAfee, Levent’te düzenlediği McAfee Güvenlik Zirvesi 2018’de siber güvenliğin geleceğine ışık tuttu. Meslek dünyasından BT yöneticilerinin, sektör profesyonellerinin ve basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği zirvenin açılış konuşmasını yapan McAfee Türkiye Ülke Müdürü Hakan Uzun, “Şirket olarak 30 yıldır kullanıcıların ve kurumların bilgilerini koruyor ve onları ataklardan koruyoruz. Cihazlardan bulut platformlarına değin detaylı bir koruma sağlıyoruz” dedi 

Dünyada bundan böyle 2 binden pozitif güvenlik firması olduğunu söyleyen Uzun, “Bu firmaların herkes farklı bir uzmanlığa odaklanıyor. Geliştirilen çözümlerin birbirine entegre çalışması gerekiyor. bu nedenle biz açık bir platform üstünde, proaktif ve istihbarat odaklı bir emniyet hizmeti sağlıyoruz. İstihbarat odaklı güvenlik baştan sona 45 milyondan fazla sorguya cevap veriyor, her gün 600 bin yeni tehdidi saptama ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘Noktaları Birleştirmek’ belli başlı temasıyla siber güvenlikte çözümleri basitleştirmenin neden önemli olduğunu anlatan McAfee MET Bölgesi Direktörü Scott Manson, “Dijitalleşme büyük bir fırsat sunuyor. Bugüne kadar internete tabi olmayan böylece çok aygıt artık yan şekilde çalışıyor. Ama dijitalleşme bununla birlikte siber atakların menziline girmek aramak oluyor. Şirketimiz çözüm hiyerarşisini sadeleştirip, güvenlik süreçlerini daha kolay hale getiriyor. Entegre bir platform kullanarak, kişileri ve kurumları korkutma eden karmaşık saldırılara aleyhinde ayrıntılı koruma sağlıyoruz” dedi.

DXL Açık Entegrasyon Platformu ile inşa edilen yeni tür güvenlik mimarisini anlatan McAfee EMEA Kurumsal Teknolojiler Direktörü Thomas Maxeiner, “Geçmişte kendi emniyet bileşenlerimizi birbirine bağlamak için çalıştık. Bugün ise en yüksek kaliteli teknolojiyi ve dinç inovasyonu satıcıdan bağımsız biçimde bütün ekosistemle entegre çalışan bir platform üstünde konumlandırıyoruz. Bu açık platform, ayrı çözümlerden elde edilen istihbaratın bütün sistem genelinde paylaşılmasını sağlıyor. Bu sayede saptama edilen her bir siber hamle denemesi, bütün sistemi güncelleyip iyileştiriyor” diye konuştu.

Suni zeka ve bulut bilişim gibi aktüel teknoloji trendlerinin de konuşulduğu zirvede McAfee EMEA Bulut Meslek Birimi Pazarlama Direktörü Nigel Hawthorn, buluta geçişte riskleri azaltmanın metotlarını ‘Bulutu Güvenli Şekilde Kucaklamak’ başlıklı sunumuyla detaylandırdı. McAfee EMEA Kurumsal Teknolojiler Direktörü Thomas Maxeiner ise insan ve makinelerin ekip çalışmasında McAfee’nin alet öğrenmesi ve yapay zeka gibi yeni cins teknolojileri nasıl kullandığını anlattı.

McAfee Millet Sektörü Satmak Müdürü Serkan Kırmızıgül, ‘Yeni Nesil Emniyet Operasyon Merkezlerinin Oluşturulması’ sunumuyla şipşak çoğalan siber tehditler karşı etkili rol oynayacak SOC’ler hakkında data paylaştı. Boy, Emniyet Danışmanı Ümit Akkuş’un McAfee Yeni Cins Emniyet Operasyon Merkezi Demosu ile sona erdi.  

Bknz:  Asap sisteminden komutlarla çalışan bomba yıkım aracı geliştirildi

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir