Kapat


İNTERNET 1.163 3

Sosyal Medyaya Erişim Engeli

indir

Sosyal Medyaya Erişim Engeli, internet Kesintileri- İnternetin Yavaşlaması Hakkında Herşey Burada !!!

Watsapp Mesajlarım Gitmiyor, Facebook Giremiyorum, İnstagrama Giremiyorum, Youtube’ye Giremiyorum

Merhaba arkadaşlar 4 kasım gecesi saat 1 de Türkiye Genelinde Sosyal medya da ulaşım sıkıntısı çekiyor herkes, Facebook, Twitter, YouTube ve WhatsApp gibi sosyal medya ve iletişim platformlarına erişilemiyor gibi duyumlar sonucu ufak bir araştırma ile sizlere detaylı bir bilgi vermeye çalışacağım.

VPN açmadan bu sosyal ağlara kesinlikle bağlanamazsınız arkadaşlar !

Erişim Yasağı Uyarısı Yok !!!

Arkadaşlar normalde bir siteye mahkeme yolu ile kapatıldığında site içerisinde bir uyarı çıkacaktır ancak şuan hiç bir sosyal ağda uyarı vs bulunmamaktadır. “Sayfaya ulaşamıyoruz hatası çıkıyor”.

Ancak vpn ile girerseniz herhangibi bir uyarı ile karşılaşmadan rahat bir şekilde tüm büyük sosyal ağlara ulaşa bilirsiniz.

sosyal-medya-erisim-engeli

vpn

Erişim engeli ne kadar sürecek?

Şuana kadar herhangibi bir resmi açıklama yapılmadı, saten resmi yapılan bir işlem olsa sistem öyle bir site yokmuş gibi göstermezdi. Bir karar nedeni ile kapatılmadığı için karşımıza uyarı tarzı bir sayfa gelmiyor.

Forumlarda ve sözlüklerde üyelerin yorumları eğer kısa sürede yani bu gün içinde düzelmez ise işlerinin ciddi derecede kesileceğini söylüyorlar.
bu nedenle yetkililerden resmi bir açıklama bekliyorlar..

Nerelerde Girilemiyor ?

Türk Telekom ve Turkcell hiç bir şekilde Sosyal platformlara ulaşım sağlayamıyorlar.

Vodafone için şimdiye kadar herhangibi bir kısıtlama olmadı.

Sosyal medyaya neden erişim engellendi ???

Bir çok sitede farklı yorumlar ile kesintinin nedenleri söyleniyor arkadaşlar bende hepsini sizlere sunacağım kesin leşen bir haber olduğundada yeni haberleri yayınlayacağız ;

1- Turkey Blocks’tan bir uzman, erişimin hız sınırlama yöntemi ile kesildiğini belirtti.

2- Gaziantep’teki sokakta organize edilen düğünde patlama meydana geldi. Bu nedenlede internet erişiminin yavaşlaması ve daha sonrasında erişimin engellenmesi ile Büyük tepki çekildi.

3- HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile, HDP’li vekillere yönelik gözaltı operasyonları ile Türkiye’de Twitter, Facebook ve Youtube  İnstagram gibi sosyal medya uygulamalarına kısıtlama getirildi.

4- Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği tarafından, Kızılay’daki patlamayı içeren görüntülerin paylaşılması nedeniyle sosyal medyaya erişim yasağı getirildi.

Yavaş yavaş düzeltmeler yapılamaya başladı arkadaşlar bilginiz olsun youtube, instagram, facebook girişleri düzeliyor ne kadar yavaş olsada watsapp ta bende hala bir düzelme olmadı ancak düzelecektir umarız…

Yeni bilgiler resmi açıklamalar olduğu takdirde sizlere de oldukça detaylı bilgi verilecektir arkadaşlar, bizi takip edin, sağlıcakla kalın arkadaşlar..

velican gözüküçük {Velican GÖZÜKÜÇÜK}

Kayseriliyim, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencisiyim sizlere kendi çapımda emin olduğum bilgilerim ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım..

“Sosyal Medyaya Erişim Engeli” üzerine 3 yorum

 1. Enes Tunç dedi ki:

  Vay arkadaş tamda sırasıydı,önemli biriyle konuşuyordum kötü oldu bu, ne zaman düzelir Allah bilir

  1. Düzelir kardeşim Allahın izniyle düzelir vatanımız milletimiz den önemli ne var bizim tüküreyim gavurların sosyal medyasına 😉

   1. Enes Tunç dedi ki:

    Orası öyle bana farketmez zaten fazla takılmıyorum hiç olmasa da olur

    4 Kas 2016 09:14 tarihinde “Disqus” yazdı:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir