Kapat

Temas sorunları ilişkileri zedeliyor
İNTERNET 93 0

Temas sorunları ilişkileri zedeliyor

Kaspersky Lab göre yapılan bir egzersiz, bağlantı sorunlarının kişisel ilişkileri zedelediğini ortaya çıkardı. Araştırmaya kadar bağlantı kopmasıyla ilgili endişeler ve bunların aşk hayatlarımız için anlamı genellikle içten çıkıyor. Türkiye’de, çalışan bir bağlantıya sahip olmamanın etkisi bir buluşmayı kaçırmaktan uzun vadeli sorunlara değin uzanıyor. Araştırmaya Türkiye’den katılanların yaklaşık dörtte biri (yüzde 23), pilleri bittiğinde, cihazları kaybolduğunda veya çalındığında sevdikleriyle sorun yaşadığını itiraf etti.

Hasar görebilen tek şey ilişkiler de değil. Çoğumuzun jurnal yaşantısı, bize yol belirten benzer cihazlar olmadığında mahvoluyor. Ankete katılanlar arasında bağlantı sorunu yaşayıp cihazlarıyla internete girememiş olanların beşte biri (yüzde 21) bir eğitim/iş fırsatını kaçırdığını, yüzde 16’sı kaybolduğunu ve yaklaşık onda biri (yüzde 13) parti gibi sosyal bir aktiviteyi kaçırdığını belirtti.

Bağlantıya bu derece bağımlı olmalarına karşın Türkiye’de insanların yüzde 16’sı cihazlarının çalışır ve alt kalması için hiçbir şey yapmazken, sadece yüzde 36’sı pil seviyesini denetleme ediyor ve yüzde 24’ü cihazlarının durumunu uyumlu olarak teftiş ediyor.

“Cihazlarımızı ve bağlantımızı daha iyi korumak için tedbir almak yaşamsal tartma taşıyor”

Kaspersky Lab Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Aleshin, “Bağlantının jurnal yaşantımızdaki rolü koskocoman. Araştırmada da görüldüğü gibi, cihazlarına erişemeyen insanların hayatı alt üst oluyor. Fırsatları kaçırıyor, kayboluyor ve birbirlerinden üzüntü ediyorlar. Bağlantının kopması, ilişkilerimize de uzun vadeli tesir edebiliyor çünkü bu konuda hata yaptığımızda karşımızdakinin kalbi kırılabiliyor. Irk cihazlarının güvenliğiyle ilgilenmediğinde bu gibi durumlar yaşanabiliyor. Çiftler birbirlerinden yanıt bekliyor, ebeveynler çocuklarının nerede olduğunu hemencecik öğrenebilmek istiyor ve arkadaşlar da göz ardı edilmeyi beklemiyor. Cihazlarımızı ve bağlantımızı daha iyi korumak için tedbir almak hayati önem taşıyor.” dedi.

Yapılan şirket açıklamasına tarafından Kaspersky Security Cloud insanların yaşantılarının daha alçak üstteki olmasını önlemeye yardımcı oluyor. Ahenk sağlayabilen güvenliği tamamen kullanıcılar cihazlarının bağlantısını koruyabiliyor. Böylece sevdikleriyle sorun yaşamıyorlar. İnsanların temas ihtiyaçlarına uyum karşılayan çözüm; Mac, Windows, iOS ve Android kullanıcılarının en çok gereklilik duydukları anlarda bağlantılarını kaybetme riski taşımadan dijital yaşantılarını sürdürebilmesine yardım ediyor.

Açıklamaya tarafından örneğin;

Çocuklarınız açık havada ve onların sizinle iletişime geçip geçemeyeceğini bilmeniz zorunlu – Kaspersky Safe Kids’te bulunan yeni Batarya Takibi özelliği ile ebeveynler çocuklarının bağlanıp bağlanamayacağını görebiliyor. Bu özellik, çocukların mobi cihazlarının pili azaldığında ebeveynlere haber veriyor.

Bir randevuya ya da buluşmaya yetişemeyeceğinizi fark ettiniz ve insanları bekletmek istemiyorsunuz – Cihaz Güç Tüketimi özelliği Android cihazınızda ne dek pil kaldığını ve bitmesine ne değin vakit olduğunu gösterir. Bu Nedenle fazla geç olmadan insanlara haber verebilirsiniz.

Cihazınızı kaybettiniz ama cevap veremezseniz bu ilişkinizin ya da kariyerinizin sonu olabilir – Hırsızlık Önleme özelliği Android cihazınızın yerini bulmanıza tezgâhtar olur. Bu sayede o manâlı mesajı gönderebilirsiniz. Bu özellik, kayıp cihazın alarmını açmaya, cihazı kilitleyip yerini bulmaya ve hatta o lahza kullanan kişinin fotoğrafını çekmeye yarıyor.  

Bknz:  Oyun tutkunları mükemmeli deneyimleyecek

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir