Kapat

MOBİL 48.462 0

WhatsApp Güncellendi! Kişi Sessize Alma Artık Aktif

WhatsApp iOS güncellemesi ile birlikte, artık, istenilen kişiler sessize alınabilecek ve kişiye özel bildirim sesleri oluşturulabilecek.

WhatsApp, dün itibariyle, yeni güncellemesi olan 2.12.5 sürümünü kullanıcılarına sundu. Yeni gelen sürüm ile birlikte, sesli aramalarda, yedeklemede, yer bildiriminde ve bildirim konularında güncellemeler geldi.

Sesli arama özelliğine gelen güncelleme ile birlikte, kullanıcılar artık ses kalitesini ayarlayabilecekler ve bu sayede internet kotası kullanımlarını azaltabilecekler.

Eski sürümlerde fotoğraf ve mesajlarını yedekleyebilen kullanıcılar, yeni sürüm ile birlikte video yedeklemesi de yapabilecekler.

Yer bildirimlerinde, artık daha büyük haritalar karşı tarafa iletilebilecek.

whatsapp-sessize-almaBelki de kullanıcıların en çok dikkatini çekecek olan bildirim konularında gelen güncellemeler ile birlikte, WhatsApp kullanıcıları artık istedikleri kullanıcıları sessize alabilecek ve istedikleri kullanıcılara farklı ses tonları atayabilecekler.


WhatsApp Kişi Sessize Alma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’da kişileri sessize almak için öncelikle, sessize almak istediğiniz kişinin, ” Kişi Bilgisi ” alanına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında  ” Sessiz ” butonuna basarak, dilediğiniz saat dilimi kadar (8 saat, 1 hafta, 1 yıl ) kişiyi sessize alabilirsiniz.

Ayrıca, ” Kişi Bilgisi ” bölümünde,  ” Özel Bildirimler ” butonuna tıklayarak, kişiye özel bildirim sesleri de oluşturabilirsiniz.

Bknz:  İos 10 Yeni Neler Var ?

İlker KANAT {İlker KANAT}

Teknolojihaberleri.org' u herkes yararlansın diye oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir