Teknoloji Haberleri

10.000’den fazla çekirdek sunan NVIDIA Quadro RTX!

1 Eylül‘de tanıtılan, RTX 3000 serisi ekran kartlarından sonra şimdi de yavaş yavaş iş odaklı modeller ortaya çıkmaya başladı. çıkan haberlere …

10.000’den fazla çekirdek sunan NVIDIA Quadro RTX!

1 Eylül‘de tanıtılan, RTX 3000 serisi ekran kartlarından sonra şimdi de yavaş yavaş iş odaklı modeller ortaya çıkmaya başladı. çıkan haberlere göre NVIDIA Quadro RTX Ampere yaşandı. Yeni mimariyi kullanan iş odaklı model, şimdiye kadar görülmemiş kas gücü ile kullanıcılara sunulacak!

NVIDIA Quadro RTX 10.000’den çok CUDA çekirdeği sunacak!

Moore’s Law Is Dead isimli bilgisayar ve teknoloji analizleri yapan Sosyal paylaşım sitesi Twitter sayfasının paylaştıklarına göre yeni Quadro RTX ekran kartı aşırı güçlü teknik donanımlar ile gelecek. Sayfanın ortaya koyduklarına göre yeni kart; 10752 adet CUDA çekirdeği, 384-bit veri yolu, 768.10GB/s bant alanı ve 48 GB GDDR6 bellek teknolojisi ile gelebilir.

teknik donanımlarine baktığımız zaman gerçekten çok güçlü bir platform olacağını söyleyeme gerek bile yok. Tüm sahip olduğu özellikleri şimdiye kadar tanıtılan kartların çok üstünde kalıyor. Kartın şu an ne zaman piyasaya sunulacağına dair herhangi bir bilgi yer almıyor.

NVIDIA’nın yeni iş odaklı ekran kartları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ