Teknoloji Haberleri

11. jenerasyon Intel: Dynabook dizüstü bilgisayarlar geliyor

Dynabook dizüstü bilgisayar modelleri Intel’in 11. nesil Core işlemcileri ile donatılacak. Kısa bir süre evvel dizüstü bilgisayar üretimini …

Dynabook dizüstü bilgisayar modelleri Intel’in 11. nesil Core işlemcileri ile donatılacak. Kısa bir süre evvel dizüstü bilgisayar üretimini durduran Toshiba, bu sektördeki hissesini Sharp’a satarak kendi kabuğuna çekildi.

Japon bilgisayar üreticisi 2 yeni bilgisayar modeli üreteceğini açıkladı. Bu modellerin ekran büyüklüğü 13.3 inç olacak. Ağırlığı ortalama 1 kilo olan bu ürünler, 2020 yılı bitmeden piyasaya sürülecek.

Dynabook dizüstü bilgisayar modelleri neler sunacak?

The Portégé X30L-J isimli seride en çok 48 GB RAM kullanılabilecek. Portégé X30W-J isimli cihaz ise en çok 32 GB RAM’e ev sahipliği yapabilecek. The Portégé X30L-J modelinde USB Type-A bağlantısı, RJ-45 Ethernet bağlantısı ve Accupoint donanımı bulunacak.

Batarya kapasitesi 53 Wh olan bu cihazların üretiminde plastik yerine magnezyum alaşımı kullanılacak. Grafik hakkında her iki cihaz da Iris Xe mimarisinden beslenecek.

Japon temsilcisinin yeni dizüstü bilgisayarları, gücünü Intel’s Core i5-1135G7 yahut Core i7-1165G7 işlemcisinden alacak. Bu bilgisayarlarad yer alan diğer ortak özellikler içinde Thunderbolt 4 bağlantısı, Wi-Fi 6 donanımı, parmak izi okuyucusu ve Windows Hello-ready (IR) aracılığıyla aktif edilebilen 1080p dokunmatik ekran desteği bulunacak.

Dynabook, yeni dizüstü bilgisayarlarının dayanıklı olduğunu ve bu iddiasının MIL-STD-810G sertifikası ispatlandığını sözlerine ekledi Bu cihazların fiyat aralıkları hakkında hala herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

Sizce Dynabook dizüstü bilgisayar modelleri ile Intel’in 11. nesil Core işlemcileri başarılı olacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ