Teknoloji Haberleri

2017 en çok satılan telefon hangisi

2017 en çok satılan telefon hangisi

2017 de En Çok Satılan Telefon Hangisi?

Akıllı telefonlar artık insanların vazgeçilmez bir ihtiyacı haline geldi ve bu telefonların her sene yenilenen modelleri ve getirdikleri yenilikler ile de bu telefonlarını değiştirmek ve yeni modellerden almak isteyenler de her sene bir bekleyiş içine girmekte ve telefonlarını değiştirmektedirler. 2017 yılı içinde en çok satılan telefonlar nedir diye yapılan araştırmada ise ilginç sonuçlar ile karşılaşılmaktadır. Fiyatlarının ve performanslarının bu satışta çok fazla öne çıktığı görülen telefon modellerine sahip olmak için insanlar daha çıktığı gün kuyruklara girmekte ve saatlerce bekleyerek ilk alan kişilerden birisi olmak için çaba göstermektedirler. Dünyanın en büyük telefon üreticileri olan Samsung ve İphone bu konuda en önde yer almakta ve çıkardıkları modeller ie de çok sayıda kişinin cebine girmektedirler.

En Çok Satılan Telefon Samsung

samsung

samsung

Yeni modelleri fiyat olarak biraz yüksek olunca insanlar beklentileri karşılayan özellikleri ile Samsung J7 Prime almayı tercih etmişlerdir çünkü bu telefon uygun fiyatı ile insanlara daha uygun gelmektedir. Bu modelin ilk sıraya yerleşmesini sağlayan fiyatının uygun olması kadar yüksek dahili hafızası ve yüksek çözünürlüğü olan kamerası ile sağladığı görülmektedir. Samsung S8 ve İphone 7 Plus daha çok özellikleri olmasına ve çok sayıda kişi tarafından alınmasına rağmen Samsung J7 Primenin ulaştığı satış rakamına ulaşamamışlardır. Buna rağmen bu yeni çıkan modellerin fiyatlarının dha uygun hale gelmesi ile bu modellerinde istenen satış rakamlarına ulaşacakları düşünülmemektedir. Sadece samsung ve iphone değil diğer akıllı telefon üreticileri de çok satan telefon modelleri arasında kendi ürünlerinin de olması için çalışmaya devam etmekte ve her sene yeni modeller ile model sayılarını arttırmaktadırlar.

İphone İkinciliği Bırakmadı

iphone

iphone

İphone kullanmayı terich eden kişiler de İphone 6S ve İphone 7 modellerinin çıkması ile fiyatı düşen İphone 6 dqa çok fazla satılmakta ve bu satış rakamları ile de ikinci sırada yerini almaktadır. Bu şekilde çok satılan akıllı telefonlar sıralamasında bir birlerini takip ederek devam etmekte ve ilk on çok satılan telefon modeli sıralamasında tek farklı marka olarak General Mobile GM5 Plus yer almaktadır. Bu şekilde oluşturulan sıralama ile çok satılan telefon markaları belirlenmekte ve telefonlarını değiştirmek isteyen insanlar her yıl piyasaya yeni modeller sunmakta ve tüketicilerin ilgisini canlı tutmaya çalışmaktadırlar. Bu yeni modeller ayrıca gelişen teknolojinin özelliklerini taşımakta ve böylece inanların da teknolojiyi telefonları ile yakından takip etmesi sağlanmaktadır. İnsanların zevklerinin ve beklentilerinin farklı olduğu bilinmekte ve bu nedenle de her yıl en çok satılan telefon modeli değişmektedir. Bu yıl Samsungun öne çıktığı bu yarışta önümüzde ki yıl ise daha büyük bir rekabet yaşanmasına neden olabileceği görünmekte ve bütün akıllı telefon üreticileri de bu yarışta yer almaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ