Sony hangi ps4 oyunlarının ps5’te çalışıp çalışmayacağını açıkladı

@Nibellion aracılığıyla kesintiye uğramayacak 10 oyun DWVR, Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One, TT Isle of Man – Ride on the Edge 2, Just Deal With It !, Shadow Complex Remastered, Robinson: The Journey, We Sing, Hitman Go: Definitive Edition, Shadwen ve Joe’s Diner.

Sony aylardır PS4 oyunlarının büyük çoğunluğunun geriye dönük uyumluluk sayesinde PS5’te çalışacağını ve çalışmayanlar hakkında biraz netlik elde etmenin iyi olduğunu söylüyor. Öte yandan Microsoft, orijinal Xbox’a geri dönen oyunların Xbox Series X ve Series S’de çalışacağını söylüyor.

Sony’nin destek sayfasında PS5’in geriye dönük uyumluluğuyla ilgili başka ayrıntılar var. Bazı PS4 oyunları, PS4 Pro’nun Güçlendirme Moduna benzer görünen PS5’in Game Boost özelliği sayesinde biraz yükseltme alacak. Uyumlu başlıklar daha sorunsuz çalışacak ve daha yüksek kare hızına sahip olacaktır.

Bazı özellikler Playstation 5’te çalışmayabilir

Bazı oyunlardaki bazı özellikler PS5’te çalışmayabilir (Sony ayrıntılara girmemiş olsa da) ve PS4 oyunlarını oynarken “hatalarla veya beklenmeyen davranışlarla” karşılaşabilirsiniz. Şirket, almak istediğiniz herhangi bir eklenti veya DLC satın almadan önce PS4 oyunlarınızı PS5’te test etmenizi önerir. Sony ayrıca, oyuncuları PS5’lerini en son ürün yazılımı sürümüyle güncel tutmaya çağırıyor; bu, herhangi bir uyumluluk sorununu minimumda tutacaktır.

Sony’nin daha önce onayladığı gibi, PlayStation VR kurulumunuzu PS VR oyunları için kullanmaya devam edebileceksiniz. PS5, DualShock 4 denetleyicilerini destekler, ancak yalnızca PS4 oyunları için. Platinum ve Gold Kablosuz Kulaklıklar, yeni nesil konsolla da çalışır.

PS4’ünüze indirdiğiniz oyunlar ve kayıtlı verileriniz söz konusu olduğunda, bunların hepsini WiFi üzerinden PS5’inize aktarabilirsiniz. Ayrıca, PS4 oyunlarını doğrudan desteklenen bir harici depolama sürücüsünden de oynayabileceksiniz.

Son olarak Sony, bazı oyun akışlarının nasıl çalışacağını da onayladı. “PS4’ten PS5’e uzaktan oynatma” seçeneğinin etkinleştirildiğini söylüyor, bu da PS4 oyunlarını PS5’te yerel sisteme yüklemek zorunda kalmadan oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Tabii ki, bunun için hala bir PS4’e ihtiyacınız olacak, bu yüzden biraz niş bir seçenek gibi geliyor. Bu arada PS Now, PS5’te de çalışacak, ancak bu yöntemlerden herhangi biri ile yayınlanan PS4 oyunları, PS5’in Game Boost özelliğinden yararlanamayacak.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe