Bitcoin Teknik Analiz Nasıl Yapılır?

Bitcoin teknik analizi günümüzde para kazanmak isteyen ve Bitcoin borsası ile fazlasıyla ilgilenen kişilerin odak noktası olmuş durumdadır. Bitcoin teknik analizi nasıl yapılır bilmek ister misiniz? Öncelikle bu fazlasıyla detaylı bir konu olacağı gibi, biz sadece üzerinden geçeceğiz. Teknik analiz konularında birçok faktör yer almaktadır. Bunlar daha çok Arz – talep, geçmiş iniş çıkışlar ve piyasanın genel durumu gibi bitcoin teknik analizi yapmamız konusunda birçok etken yer almaktadır.

Bitcoin Teknik Analiz Nasıl Yapılır?

Bitcoin teknik analizini tam anlamı ile yapmak istiyorsanız öncelikle piyasanın genel durumuna bakmanız lazım. Bitcoin borsası geçmişe yönelik yüksek iniş çıkışları olsa da çoğunlukla sabit grafiklerde ilerleyen bir borsa türüdür. Bitcoin konusunda analiz yapmadan önce dış etkenleri her zaman dikkate almanız gerekir. Bunlar Politik-siyasi, psikolojik, sosyal ve ekonomik durumlardır. Bu etkenler özellikle ileriye dönük bir analiz ve planlama yapmak istiyorsanız kesinlikle dikkate almanız gerekmektedir.

Bircoin tekniz analizinde siyasi durumların ne gibi bir etkisi olabilir diyebiliriz, ama bu konuda size haksız olduğunuzu söylemem gerekir. Siyasi durumlar çoğu zaman ekonomiyi etkiler. Ekonomi dünya üzerinde ADB etkilerince Dolar bazlı önemli bir rol aldığı için bitcoin borsasına bulunduğunuz ülkenin kur farkı ile fazlasıyla kar veya zarar etmenize sebep olur. Bu yüzden ülkenizde kur farkı ve genel olarak dünya ekonomisi bitcoin alım satımında fazlasıyla rol almaktadır.

Bitcoin Teknik Analiz Örnekleri

Bitcoin tekniz analiz yaparken karşılaştırmanız gereken örnekler vardır. Özellikle bu geçmiş zamana dönük birçok grafik bitcoin piyasasında kendini tekrarlamaktadır.

Size en basit örnek olarak 1 bitcoinin fiyatı 5Dolar olarak varsaymanızı istiyorum. Bunu virüsten önce almış olsaydınız şuan Türk lirası bazında %30’lara varan oranda kar elde etmiş olacaktınız. Bitcoin piyasasına dair edinebileceğiniz en güzel analiz örnekleri geçmişe yönelik grafiklerdir. Geçmiş bitcoin analiz grafikleri sizin en büyük rehberiniz olacaktır. Sizlere aşağıda örnek bir grafik paylaşıyorum;

Birçok teknik analiz konusunda grafik inişlerini beklemenizi ve tamamlanmasını söylerler. Ülkelerin ekonomik durumlar ve kur farkları hesaba katılmaz. Grafik düşüşlerinde bir fırsat gördüğünüz zaman almadan önce ülkenizdeki bitcoin alış fiyatının kur farkına da bakmanız gerekmektedir. Herhangi bir kur düşüşlerinde aldığınız bitcoinin değer kaybetmemesi için bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Kısaca bitcoin alırken ne kadar analizlere baksanız da, aldığınız para biriminin ülkenizde ederine de bakmanız ve ortalama düşüş oranına göre hesabınızı yapmanız lazım. Aksi durumda bitcoinden kar edip kurdan zarar edebilirsiniz. Özellikle Türkiye’de yaşanan ekonomik durumları hesaba katmanız ciddi derecede size katkı sağlayacaktır.

Bitcoin teknik analiz konusu ne kadar derin bir konu olsa da size kısaca özet geçmek istedik. Bu özetimizde özellikle ülkelerin genel durumu ve kur farklarına değinmek istedik. Teknik analiz konusunda her zaman geçmiş grafiklerden yola çıkabileceğinizi ve arz talep istatistiklerine göre hareket edebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bu konuda sizlere boş şans ve kazançlar diliyorum…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe