Youtube kanaldan para kazanmak – Youtube Kanaldan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube kanaldan para kazanmak artık günümüzde bir iş olarak görülmekte hatta youtuberlık meslek olarak çoktan anılmaya başlanmış durumda bile.. Youtube insanların yalnızca komik kedi videoları, dikkatsiz hataların olduğu birçok kamera görüntüsü ya da uzmanların yaptığı konuşmaların olduğu bir içerik alanı olmaktan çok daha öteye gitti. Youtube kanaldan para kazanma artık yalnızca elinde profesyonel ekipmanların olduğu kişilerin yapabildiği bir iş olmaktan çıktı. Çünkü şimdilerde Youtube kanaldan para kazanmak için çektiğiniz herhangi bir videonun izleyiciler tarafından beğenilmesi ve izlenmesi yeterli olmaktadır. Fakat elinizde profesyonel ekipman olması ya da olmaması veya çektiğiniz videonun, oluşturduğunuz içeriğin izlenip izlenmemesi Youtube kanaldan para kazanmak için yeterli olmadığını belki duymuşsunuzdur. Gelin bu yazımızda Youtube kanaldan nasıl para kazanılır onu okuyalım.

Youtube Kanaldan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube kanaldan nasıl para kazanılır?” Günümüzde insanların cevabını merakla öğrenmek istediği sorulardan bir tanesidir. Çünkü insanların gözlerinin önünde birçok youtube kanalı sahibi birçok kişinin hayalini süsleyebilecek paralar kazanmaktadır. Ama “Youtube kanaldan para nasıl kazanılır?” sorusu Youtube kanaldan para kazanmak isteyenlerin bazen çıkmaz bir sokağı olabilmektedir. Öyleyse Youtube kanaldan para kazanmanın hem kolay hem de zor olan tarafını anlatmaya başlayalım. Youtube kanaldan para kazanabilmek için öncelikle bir youtube hesabınızın olması ve hesabınız üzerinde kanal oluşturarak kanalınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Aslında bu işin en kolay kısımlarından bir tanesidir.Kanalınızı açtıktan sonra hesap ayarlarından hesabınızı para kazanmaya aktifleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu özellik doğrudan Türkiye’ye tanımlanmadığından önce kanalım yazısına sonra düzenle butonuna daha sonra da yaşadığınız şehri United States(Amerike Birleşik Devletleri) şeklinde değiştirin ve kaydedin. Daha sonra da www.youtube.com/account_monetization bu linkten hesabımı etkinleştire tıklayarak Google’ın hizmet koşullarını kabul edin.

Bu aşamalardan sonra videolardan para kazan butonu belirecek ve sonrasında da videolarınıza ne tür reklamlar vermek istediğinizle alakalı bir ekran karşınıza çıkacak. Bu ekranda videolarınızın türüne göre bir reklam çeşidi seçmelisiniz ki videolarınız izlenirken çıkan reklamlar videonuzla ilgili olsun. Bu vidolarınızın izlenmeye devam edilmesini sağlar. Aksi halde alakasız videolarla karşılaşan izleyiciler videolarınızı izlemeyi bırakabilir. Fakat bu adımı tamamlamakla hemen para kazanamıyorsunuz. Çünkü öncelikle kullanıcıların izleyecekleri ilgi çekici içerikler üreterek işe koyulmakta ve kanalınızda 12 ay içerisinde 1000 abone ve 4000 saat izlenme süresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra para kazanabilmektesiniz. Ayrıca Youtube kanaldan para kazanabilmek için izlemeniz gereken yollar olduğu gibi kazandığınız parayı çekebilmenizin de bir şartı bulunmaktadır. Bu şart kanalınızdan kazandığınız paranın 100 Dolar sınırını aşmasıdır. Paranız 100 dolar sınırını bir kez aştıktan sonra artık kazandığınız parayı çekebilirsiniz. Böylelikle “Youtube kanaldan nasıl para kazanılır?” sorusunun cevabını bu yazımızda kısaca öğrenmiş olmaktasınız.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır – Cevapları

Youtube, dünyanın en büyük video paylaşım platformlarından bir tanesi olmayı başarırken insanların para kazanma konusunda da en büyük destekçisidir. Özgün içerikler, kaliteli videolar ve kendinize has bir kitle oluşturarak para kazanma konusunda başarı yakalayabilirsiniz. O halde gelin adım adıma Youtube’dan nasıl para kazanılır bir bakalım!

Adım 1: Özgün İçerikler Hazırlayın

Youtube, milyonlarca izleyicinin her gün etkileşime girdiği bir platform olurken her gün binlerce insan ‘Youtuber’ olma hayali ile kanal açar. Ancak kanalların en büyük problemlerinden biri olan özgün içerik sorunu çözülemediğinden dolayı ‘Youtuber’ olma hayali kısa sürede yerini umutsuzluğa bırakır. Siz de etkili adımlar atmak istiyorsanız kesinlikle özgün olmalısınız. Bu, size kısa sürede ciddi başarı getirecektir.

Adım 2: Kendi Kitlenizi Oluşturun

Bir ‘Youtuber’ için en önemli şey kendi kitlesine sahip olmasıdır. İçerik ne ile ilgili olursa olsun beğenip yorum yapan bir kitlenin size sadece para kazandırmayacağı aynı zamanda özgüven seviyenizi de yükselteceğidir. Bu ayrıcalığı elde etmek adına tercih edebileceğiniz bazı seçenekler vardır. Bunlar düzenli ve aynı saatte içerik paylaşmaktır. Böylelikle her hafta aynı saatte ekran karşısında bekleyen kitleniz F5 tuşunu çökertecek kadar size bağlı olacaktır.

Adım 3: Sürekli Etkileşimde Kalın

İnternetten para kazanmak istiyorsanız vaktinizin büyük bir kısmını bilgisayar başında geçirmeniz gerekir. Bill Gates dahi olsanız insanlar ile iç içe olmak ‘Youtuber’ olmanın en önemli yanıdır. Bu nedenle gelen olumlu/olumsuz yorumlara daima cevap vermeye çalışın. Bu sayede izleyici kitlenize onları önemsediğinizi hissettirin. Etkileşimde kalmak, Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusunun en değerli cevaplarından bir tanesi olacaktır.

Adım 4: Doğal Olmaktan Kaçınmayın

Youtuber olmak insanlara üst pencereden bakmak değil onlara ‘aileden biri’ gibi hissettirmek ile mümkün olacaktır. Bu nedenle videolarınızı paylaşırken insanlara doğal halinizle yaklaşmalısınız. Özellikle insanların kırılabileceği ve alınabileceği konulardan uzak durarak daha doğal ve günlük davranmaya özen göstermeniz para kazanmanız noktasında sizlere önemli getiri sağlayacaktır.

Adım 5: Telif Haklarına Önem Verin

Telif hakları videolarınızın yayından kaldırılmasına ve kanalınızın zarar görmesine neden olabilecek oldukça önemli bir kavramdır. Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap ararken telif ve mülkiyet haklarından kaynaklanan davalarla uğraşmamak adına telif yemeyeceğiniz içerikler oluşturun. Telif hakkı bulunan içerikleri kullanmayı çok istiyorsanız telif sahibinden izin alarak içerik hazırlamayı deneyin.

Adım 6: Asla Vazgeçmeyin

Youtuber olma hayallerinizi gerçekleştirirken gelen eleştiri ve hakaretlerin zaman zaman canınızı sıkabileceğini biliyoruz. Ancak yola çıktığınızda amacınız Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap vermek olduğundan gelen olumlu/olumsuz eleştirileri önemseyin ama çok da kafanıza takmayın. Vazgeçmeyi ise aklınızdan dahi geçirmeyin.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe