Google Fotoğraflar Kapanıyor mu? Google Fotoğraflar ücretsiz ve sınırsız depolamayı sonlandırıyor!

Google Fotoğraflar Kapanıyor mu? Sınırsız Depolama Kalkıyor!

Google Tarafından Yapılan Açıklama:

Google Fotoğraflar, kullanıma sunulmasından bu yana geçen beş yılı aşkın süre içinde fotoğraflarınızı yönetmek için kullanılan bir uygulama olmanın çok ötesine geçti. Nostaljik hissettiğinizde, anılarınızı tekrar yaşamak istediğinizde uğradığınız bir yere dönüştü. Artık Google Fotoğraflar, aralarında sizinkilerin de bulunduğu 4 trilyondan fazla fotoğraf ve videoya ev sahipliği yapıyor. Üstelik her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video daha yükleniyor. Daha da fazla anıya kucak açmak ve Google Fotoğraflar’ı geleceğe hazırlamak için depolama alanı politikamızda yapacağımız bir değişikliği duyurmak istiyoruz.

  • 1 Haziran 2021’den itibaren Yüksek kalite ayarında yedeklenen tüm yeni fotoğraf ve videolar, Google Drive ve Gmail gibi Google hizmetlerinde şu an olduğu şekilde, Google Hesabınızla birlikte sağlanan 15 GB’lık ücretsiz depolama alanında veya ek depolama alanı satın aldıysanız bu depolama alanlarında hesaba katılacak.
  • 1 Haziran 2021’den önce Yüksek kalite ayarında yedeklemiş olduğunuz fotoğraf veya videolar bu değişikliğin kapsamında olmayacak ve Google Hesabı depolama alanınızda hesaba katılmayacak. Buna, Yüksek kalite ayarında yüklemiş olduğunuz mevcut tüm içeriğiniz dahil olacak

1 Haziran 2021’de Kapanıyor

1 Haziran’dan itibaren artık ücretsiz ve sınırsız depolama olmayacak. 15 GB’a kadar yedekleme yapabileceksiniz. Kotanız dolduğunda Google’dan depolama paketi almanız gerekecek. Google, sınıra yaklaşmak üzereyken size uyarılar gönderecek.

Ayrıca Google açıklamada 1 Haziran 2021 tarihinde yapılacak değişiklik sonrasında yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraflarında 15 GB’lık depolama alanına dâhil edilemeyeceğini belirtti. Değişim gerçekleştikten sonra kullanıcılarının yüzde 80’inin verilen alanı 3 yıla kadar fotoğraf ya da video silmeden kullanabileceklerini de ekleyen Google, elde edilen bilgi ve verilerin ise reklam için kullanılmayacağını belirtti.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe