İNSANLAR 2026’DA MARSA GİDECEK.

SpaceX’in kurusucu olan Elon Musk,önümüzdeki 2 yıl içinde insansız araç göndereceğini, insanlarında 4 veya 6 yıl içinde marsa iniş yapabileceği müjdesini verdi .
Elon Musk, 1.11.2020 tarihinde Almanya’nın başkenti Berlin’deki ‘Axel Springer Ödülleri’nde SpaceX’in Mars ile planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Axel Springer ödül konuşmasında uzay temalı bir konferans salonunda karşılandı .Elon Musk’a yöneltilen sizce insanların ne zaman Mars’a ilk kez ineciğini düşünyorsunuz? sorusuna Bundan yaklaşık altı yıl sonra kendime oldukça güveniyorum . Dünya Mars senkronizasyonu kabaca her 26 ayda bir oluyor,” dedi, ” Şanslı olursak belki dört yıl. İki yıl içinde oraya bir araç göndermeyi denemek istiyoruz. “
Musk’a yönetilen yörüngeye ilk yolculuğunun ne zaman olacağı sorusuna muhtemelen 2 veya 3 yıl sonra olacağını, çoğunlukla birçok insanın Mars’a gitmesini ve hayatı çok gezegenli hale getirmesini sağlayacak teknolojiyi geliştirmekle ilgileniyorum; Ay’da bir üssü var, Mars’ta bir şehir dedi. Mars’ta mümkün olan en kısa sürede kendi kendine yeten bir şehre sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim, Dünya’nın geleceği konusunda iyimserim ama bir bütün olarak hayat için sigortaya sahip olmak önemli ”diye ekledi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe