WhatsApp kullanıcılarının ‘bu şartları’ kabul etmesi veya ‘hesabı silmesi’ gerekebilir.

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’ın 2021’de hizmet şartlarını güncelleyeceği bildiriliyor.WhatsApp sürümlerindeki yaklaşan değişiklikleri ve özellikleri takip eden Twitter hesabı ı WABetaInfo’ya göre, yeni hizmet şartları büyük olasılıkla 8 Şubat’tan itibaren yürürlüğe girecek.

WABetaInfo ‘Şartlar ve Gizlilik Politikası Güncellemeleri’nin ekran görüntülerini paylaştı. Bu şartların, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasının kullanıcı verilerini nasıl işlediğiyle ilgili olduğu ve öncelikle iki şeye odaklanacağı bildiriliyor. Birincisi,WhatsApp’ın verilerinizi nasıl işlediği; iki, işletmelerin WhatsApp sohbetlerini depolamak ve yönetmek için Facebook’ta barındırılan hizmetleri nasıl kullanabilecekleri görüntülemek.
Rapor, kullanıcıların ‘Kabul Ediyorum’a dokunarak güncellenmiş Hizmet Şartları’nı kabul edeceklerini ve uygulamayı kullanmaya devam edebileceklerini iddia ediyor. Değişiklikleri kabul etmezlerse, WhatsApp Ayarlarından WhatsApp hesaplarını silebilirler.

Bununla birlikte, şirketin İngiltere merkezli ‘The Independent’ web sitesine, uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorlarsa tüm kullanıcıların 8 Şubat 2021 tarihine kadar yeni şartları “kabul etmesi gerektiğini” doğruladığı bildirildi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe