2021’de Daha Fazla İnstagram Takipçisi Kazanmanın 10 Yeni Yolu

Aylık bir milyardan fazla kullanıcısı bulunan ve ultra akıllı algoritması ile kullanıcılara ulaşan İnstagramda, hesabınızı büyütmek ve takipçilerinizi artırmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

İşletmenizi nasıl öne çıkaracağınızı, markanızı nasıl sergileyeceğinizi ve Instagram’da daha fazla takipçi kazanacağınızı tam olarak biliyoruz.

2021’de hedef kitlenize ulaşmanın ve daha fazla Instagram takipçisi edinmenin 10 yeni yolunu paylaşıyoruz
Instagram hesabınızı büyütmek eskisi kadar kolay olmayabilir. Ancak deneyebileceğiniz bazı stratejik ipuçları ve püf noktaları var.

Özetle, burada daha fazla Instagram takipçisi edinmenin yolu:

  1. İnstagram Reels’i aktif olarak kullanın
  2. Profilinizi arama için optimize edin
  3. Daha kapsamlı ve çeşitli içeriklere yer verin.
  4. .IGTV serisi oluşturun.
  5. Özgün içerikler paylaşın.
  6. Daha uzun alt metinler yazın.
  7. İnstagram Canlı yayınlar yapın.
  8. Markanızı hashtag ile tanıtın.
  9. Tanınmış markalar ile işbirliği içinde olun.
  10. Özel bir İnstagram Filtresi oluşturun.

Ayrıntılara girmeye hazır mısınız? Instagram hesabınızı büyütmeniz ve bunları 2021’de uygulamaya nasıl başlayabileceğinizle ilgili bu stratejik ipuçlarının her birini size veriyoruz.

1:İnstagram Reels’i aktif olarak kullanın.
İnstagram Reels ile paylaşmıyorsanız , markanız veya işletmeniz için büyük bir fırsatı kaçırıyor olabilirsiniz!İnstagram’ın yeni ana gezinme çubuğunun merkezini oluşturan en yeni video özelliği olan Reels, İnstagram’da müzik için ayarlanmış 30 saniyeye kadar video klip kaydetmenin bir yoludur.
İnstagram, İnstagram Reels’ı Instagram’ın öne çıkanlar bölümüne koymayı seçerken , kullanıcıların 2021’de Reels’ı daha sık göz atması ve paylaşmasının önemi büyüktür.
Reels’lerinizi hem yayınınızda hem de Keşfet Sayfasında paylaşmak, erişiminizi takipçilerinizin ötesine taşımak için inanılmaz bir yoldur ve muhtemelen bunu yaparken viral hale gelebilirsiniz!
Reels yeni bir özellik olduğu için, özellikle Instagram kullanıcıların ana akışında ve Keşfet sayfasında Reels’lere ekstra önem verdiği için, rekabet hala düşükken çoğunluğa atlamak iyi bir fikirdir.

2:Profilinizi arama için optimize edin.
Kullanıcı adınızı ve biyografinizi arama için optimize etmek her zamankinden daha önemli Instagram uzmanı Elise Darma ,binlerce içerik oluşturucuya, serbest çalışanlara ve girişimcilere Instagram’da işlerini nasıl büyüteceklerini öğretti  . Instagram aramasında bulunmanın en etkili yolu, kullanıcı adını ve adınızı optimize etmektir !
İsim alanınıza ve Instagram biyografinize eklediğiniz kelimeler aslında Instagram’da aranabilir – bu da onu biyografinizde ana anahtar kelimeleri ekleyerek yapabilirsiniz.

3:Daha kapsamlı ve çeşitli içeriklere yer verin.
Erişilebilir, kapsayıcı ve çeşitli bir Instagram hesabına sahip olmak sadece yapılacak doğru şey değil, aynı zamanda katılımınızı, takipçi sayınızı artırmanın ve topluluğunuzu güçlendirmenin bir yoludur.
Atabileceğiniz ilk ve en kolay adım, Instagram video içeriğinize altyazı eklemeye başlamaktır.
İnstagramda videoların %85’i sessiz olarak izleniyor, bu nedenle içeriğinizi ses olmadan anlaşılabilir hale getirmek çok kolay.Altyazılar yalnızca sessiz seyredenler için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda işitme güçlüğü çekenler için de gereklidir.

4:IGTV serisi oluşturun.
2020 için en önemli tahminlerimizden biri,IGTV’in İnstagram’ın hayati bir parçası olacağıydı ve yakın zamanda duracak gibi görünmüyor!
Pandemi sürecindeki zorunlu karantinalar nedeniyle , giderek daha fazla sosyal medya kullanıcısı eğlence için İnstagram’a yöneliyor. Profillerdeki IGTV sekmesi sayesinde İnstagram kitlenizi IGTV içeriğinizle uyumlu hale getirmek kolaydır .
Bir IGTV dizisi oluşturmak , topluluğunuzla bağlantı kurmanın yaratıcı bir yoludur ve aynı zamanda yeni kitlelere ulaşmak için daha geniş bir ağ oluşturur.


5:Özgün içerikler paylaşın.
Daha büyük bir insan grubuna ulaşmanın en iyi yollarından biri, özgün içerikler oluşturmaktır .İnstagram’da paylaşılan içerik, mesajınızı yaymanın en iyi yollarından biridir. Kullanıcılar, İnstagram Hikayelerinde veya doğrudan mesajlar aracılığıyla yayın gönderilerini paylaşabilir.
İster bir işletmeye sahip olun, ister adım adım cilt bakımı rutininizden bahsediyor olun, hedef kitlenize doğal ve samimi özgün içerik ürettiğinizde takipçileriniz bunu hissediyor.
İnstagram’da etkin olmak için zaman ayırın! Ayrıca yorum ve Dm yanıtlarken de samimi ve özgün olmaya dikkat edin.
Diğer hesaplarla etkileşim kurmak, Instagram algoritmasının onlarla bir “ilişkiniz” olduğunu bilmesini de sağlar. Bu, hesabınızın ilgili ve önerilen hesap önerilerinde görünmesine yardımcı olacaktır.
Yaratıcı fırsatlar sonsuzdur. Ürünler, yerler veya gönderilerden oluşan Kılavuzları paylaşabilirsiniz. Hediye rehberleri, seyahat rehberleri, ilham kaynakları paylaşabilir, hikayeler anlatabilir, tavsiye veya rehberlik sağlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

6:Daha uzun alt metinler yazın.
Instagram eskiden görsellerle ilgiliydi .Ama şimdi takipçileriniz siz, markanız ve misyonunuz hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor.
Fohr’un influencer araştırmasına göre ortalama altyazı uzunluğu 2016’dan bu yana iki katından fazla arttı.Bu yüzden post paylaşımı yaptığınızda alt metinlerinizi uzun tutmaya özen gösterin.
İnstagram gönderilerinizle kitlenizle daha fazla paylaşım yaptığınızda, daha güçlü ve daha büyük bir topluluk oluşturursunuz.
İnstagram, kullanıcıların örneğin “sağlıklı tarifler” gibi belirli anahtar kelimeleri aramasına izin verdiği için, daha uzun başlıklarınıza anahtar kelimeler eklemek, içeriğinize daha fazla göz atmanıza yardımcı olabilir.


7:İnstagram Canlı yayınlar yapın.
İnstagram Canlı yayını için içerik seçenekleri sonsuzdur. Haftalık şovlar, oyunlar ve turnuvalar ,çevrimiçi web seminerleri, eğitimler ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapabilirsiniz . Hatta satışları artırmaya yardımcı olmak için ürünlerinizi bile sergileyebilirsiniz.

8:Markanızı hashtag ile tanıtın.
Markalı bir hashtag, işletmenize özgü bir hashtag’dir. Şirketinizin adı, sloganı veya ürünlerinizden, etkinliklerinizden veya kampanyalarınızdan birinin adı olabilir.

9:Tanınmış markalar ile işbirliği içinde olun.
İşletmeniz için bir işbirliğinin veya ortak pazarlama kampanyasının gücü çok büyüktür .Hızla takipçi sayınızı artırmanın en popüler yollarından biri tanınmış markalar ile işbirliği için olmaktır.Benzer düşünen işletmeler ve markalarla birlikte çalışmak, profilinizi yeni ve ilgili bir kitleye tanıtacaktır.

10:Özel bir İnstagram Filtresi oluşturun.
İnstagram Hikayelerinde sevimli köpek kulakları veya kalp filtreleri olarak başlayan şey, şimdi hikaye içeriğinizin seviyesini yükselten binlerce filtre kütüphanesine dönüştü .
Özel bir İnstagram filtresine sahip olmanın bir numaralı avantajı , birisi filtrenizi kullandığında, görüntüleyenlerinin onu ekranın sol üst köşesinde kimin oluşturduğunu görebilmesidir.Buradan bir izleyici, filtre adına veya oluşturucuya dokunup kendileri için deneyebilir.Filtrenizi yeni kullanıcıların önüne çıkarmanın ve İnstagram’daki takipçilerinizi artırmanın yaratıcı bir yoludur.


E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe