Teknoloji Haberleri

2020’de en çok satan telefon muhakkak oldu!

mobil cihaz pazarında yarışın gün geçtikçe daha da kızıştığını aktarabiliriz. Bu rekabette, bu yılın ilk yarısında ise kazanan Apple oldu. Omdia …

mobil cihaz pazarında yarışın gün geçtikçe daha da kızıştığını aktarabiliriz. Bu rekabette, bu yılın ilk yarısında ise kazanan Apple oldu. Omdia’nın açıkladığı rapora göre 2020’de en çok satan mobil cihaz iPhone 11 olurken, en çok satan 10 mobil cihaz listesinde; iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XR ve iPhone SE (2020) de yer aldı.

en çok satan telefon istatistiği, Apple tarafında yüzleri güldürüyor

Açıklanan rapora göre en çok satılan 10 mobil cihaz listesinde, Apple’a ait 5 cihaz bulunuyor. geçtiğimiz senenin aynı dönemine bakacak olursak, bu listede üç iPhone modeli bulunuyordu. iPhone XR ilk sırada, iPhone XS Max de dokuzuncu sıradaydı.

2020’de en çok satan telefon ise iPhone 11 oldu. Omdia’nın açıkladığı verilere göre bu yıl içerisinde şuana dek 37,7 milyon iPhone 11 satıldı. Geçtiğimiz yıl bu listenin ilk sırasında yer alan iPhone XR ise 26,9 milyon satış rakamına ulaşmıştı.

en çok satan ikinci mobil cihaz ise Samsung Galaxy A51 oldu. orta düzeyte rekabet eden cihaz 11,4 milyon satışa ulaştı. Samsung tarafından bu listeye bakacak olursak, bir evvelki yıla göre bir gerileme olduğunu aktarabiliriz. şirketin, bu listede geçtiğimiz yıl 4 farklı cihazı bulunuyordu. Lakin bu yıl yalnızca Galaxy A51 listede karşımıza çıktı.

Listede 4 cihazıyla kendine yer bulan diğer marka ise Xiaomi oldu. Markanın bu alandaki istatistiği gözle görülür biçimde artış gösterdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ