Teknoloji Haberleri

2021 Peugeot 3008 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Türkiye’de otomobil satın alması oldukça güç olmaya başladı. Fiyatlara gelen zamlar, ikinci el otomobil fiyat aralıklarının çok yükselmesi …

Türkiye’de otomobil satın alması oldukça güç olmaya başladı. Fiyatlara gelen zamlar, ikinci el otomobil fiyat aralıklarının çok yükselmesi kişilerı çaresiz bırakırken bir yandan da yeni araçlar tanıtılmaya devam etmekte. Bu noktada bir süredir beklenen ve tanıtılmasıyla sahip olduğu özellikleri ortaya çıkan 2021 Peugeot 3008, var olan başarısını güncellenen özelliklerle kanıtlayacak. İşte 2021 Peugeot 3008 sahip olduğu özellikleri ve fiyatı:

2021 Peugeot 3008 sahip olduğu özellikleri ve fiyatı

Hatırlarsanız Peugeot 3008 modeli 2017 senesinde yılın otomobili ödülüne layık görülmüştü. Şirket bu başarılı 3008 serisini ise zirveye çıkartmak adına sahip olduğu detaylarını güncelleyerek karşımıza çıkartıyor. Önceki nesle oranla bir evrim geçiren otomobil, dış tasarımında ufak değişimler geçirdi ve güncel dinamikleri de bünyesinde topladı.

2021 Peugeot 3008, 2016’daki etkinliğinden bu yana üretilen 800 binden çok araçla kompakt SUV pazarında lideri konumunda bulunuyor. Avrupa’da ve ülkeler arası alanda dikkat çeken başarıları yakalayan model zaten 2017 Yılın Otomobili ödülü ile bu başarıyı vurgulamıştı.

Otomobil genel hatlarıyla bir evvelki modelin iç ve dış tasarım çizgisine benzer özellikler taşıyor olsa da yine de Tabiki farklı detaylar bulunuyor. Bunlardan birisi ise kuşkusuz ön kısımda konumlandırılan LED gündüz farlarının aracı sportif hale getirecek biçimde dikey yerleştirilmesi bulunuyor. Karakter yapısını değiştiren bu detay aracılığıyla araç farklı bir görünüm elde ediyor.

Otomobilin kokpit kısmında ise i-Cockpit dinamiği bulunuyor. Tabiki güçlendirilmiş bir biçimde eklenen bu detaya iç mekânda konumlandırılan 10 inç boyutunda yeni bir merkezi bilgi-eğlence ekranı eşlik ediyor. İç mekan demişken, burada ise yeni kaplamalar ve güncellemeler de mevcut. Misal verilecek olursa bu güncelleme ile Dur-Kalk özellikli Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Yardımı ve yeni nesil Otonom Acil Durum Freni gibi destekler otomobile ekleniyor.

Otomobilin gövde renkleri arasına yeni bir “Black Pack” seçeneği eklendi. Yeni 2021 Peugeot 3008, şarj edilebilir bir hibrit motor, iki yahut dört tekerlekten çekiş ve sürüş keyfi ve verimliliği birleştiren benzinli yahut dizel motorlarla beraber tamamlanıyor.

Bu kapsamlı tecrübeleri tamamlamak için, yakın zamanda Peugeot, tanıtılan yeni ticari menzil yapısını bu model ile bünyesine ekliyor. Bu, her biri için “paket” olarak anılan ek bir ekipmandan oluşan 3 bitiş seviyesinden biraraya geliyor. Satış yapılan ülkeye bağlı olarak, yeni Peugeot 3008, yüzde 100 dijital satın alma, takas, finansman ve teslimat seçenekleri sunan “Peugeot Store” çevrim içi satış sitesinden satın alınabiliyor.

Fiyatı ve diğer detaylar

Bunun yanı sıra farklı kombinasyonlar ile beraber 225 ve maksimumda 300 beygire kadar çıkabiliyor. Hibrit seçeneğinin ise aktarıldığı kadarıyla göre bataryanın tamamen dolu haliyle 59 kilometre kat etmeyi sağlayacak.

Avrupa’da satışa bu yılın son çeyreğinde başlayacak aracın, Türkiye’ye gelişi 2021 yılını bulabilir. Aracın farklı kombinasyonlarda fiyat aralıkları değişmekle beraber Avrupa’da 30 bin euro ile 45 bin euro içinde değişen bir fiyatı bulunacak. Türkiye fiyatı ise ülkemizde satışa çıktığında netleşecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ