Anchorage OCC’den Onay Alan Birinci Kripto Para Bankası Oldu

Kripto para depolama hizmeti sağlayıcısı Anchorage, ABD Para Ünitesi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) ulusal itimat kontratı için kaideli onay …

Kripto para depolama hizmeti sağlayıcısı Anchorage, ABD Para Ünitesi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) ulusal itimat kontratı için kaideli onay alarak ABD’nin birinci ulusal “kripto para bankası” oldu.

Anchorage birinci olarak geride bıraktığımız yılın Kasım ayında OCC’ye müracaatta bulunmuştu. Bugüne kadar Güney Dakota merkezli bir devlet imtiyazlı tröst olarak faaliyet gösteren Anchorage Digital Bank, OCC’den aldığı kurallı onayla birlikte müşterilerine başta stabil coin’ler olmak üzere kripto para saklama hizmeti sunmak isteyen bankalarla çok daha kolay bir formda iştirak kurabilecek.

Anchorage Lideri Diogo Mónica kelam konusu gelişmenin akabinde yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Biz bir ulusal bankayız. Başka ulusal bankalardan tek farkımız klâsik varlıklar yerine dijital varlıklarla ilgileniyor oluşumuz.

Öte yandan Anchorage, OCC tüzüğüyle ilgilenen tek kripto para teşebbüsü değil. Anchorage’ın Kasım ayında ulusal itimat mukavelesi için OCC’ye müracaatta bulunmasından bir ay sonra, kripto para borsası iBit’in çatı şirketi Paxos ve kripto ödeme sağlayıcısı BitPay de misal halde atılım yapmıştı.

Kelam konusu gelişme OCC lider vekili Brian Brooks‘un Çarşamba günü bir aktiflikte yaptığı Blockchain yanlısı açıklamanın akabinde geliyor. Brooks açıklamasında bankaların ve finansal hizmetlerin yaşanan değişimle birlikte Blockchain ekosistemine taşınacağına olan inancını lisana getirmişti.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe