Bitcoin (BTC) Süratli Bir Düşüş Başlattı! Analistler BTC ve Bu Düşüş Hakkında Ne Diyor?

CoinMarketCap ve TradingView bilgilerine nazaran Bitcoin, son 24 saat içerisinde gördüğü en düşük düzeye geriledi. Bitcoin, neredeyse 5.000 …

CoinMarketCap ve TradingView bilgilerine nazaran Bitcoin, son 24 saat içerisinde gördüğü en düşük düzeye geriledi. Bitcoin, neredeyse 5.000 doları silerek 35.000 dolara kadar geriledi. Başkan kripto para ünitesinde boğalar daha sonra bu düşüşü savunarak 36.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmayı başardı. BTC, yazının yazıldığı sırada 36.100 dolardan süreç görüyordu.

Evvelki gün Bitcoin 40.000 doları geri almayı başardı fakat bu durum pek uzun sürmedi. En son düşüş analistlere nazaran sağlıklı bir durumdu ve Bitcoin’in daha da ilerlemesinin yolunu açacağını düşündürttü.

Günlük Grafik

Analistler bugün yaşanan düşüşü sağlıklı bir düzeltme olarak kıymetlendiriyor. Popüler analist Michaël van de Poppe, attığı bir dizi tweet’te şu sözleri kullandı:

“Bitcoin konsolidasyonu, büyük itici güç 41.500 dolara yükseldikten sonra piyasa için çok sağlıklı. Bitcoin, 40.000 dolar civarındaki kritik direnci reddettiğimiz için burada bir sıçrama alanına yaklaşıyor. Üst yanlışsız ivme devam etmeden evvel daha fazla konsolidasyon gerçeğinden yararlanıyor. Bu büsbütün sağlıklı.”

Bir öteki analist Josh Rager ise Bitcoin‘in beğenilen bir redle karşılaştığını ve bir sıçrama beklediğini lisana getirdi. Rager şimdi düşüş eğiliminin olmadığını ve paylaştığı grafikte belirlenen alanın kırılması gerektiğini söylüyor.

Rager’a nazaran bu eğilimde daha düşük bir düzeye gelene kadar fazla düşüş yaşanmayacak. Öte yandan bu durum Rager için potansiyel bir satın alım fırsatı yaratıyor.

34.000 Kritik Düzey

Lil Moon Lambo isimli anonim analist ise 34.000 düzeyinin kritik olduğunu, Bitcoin 34.000 dolara düşene kadar düşme eğiliminden bahsedemeyeceğini tabir etti.

Yerli analistlerimizden Barış Büyüktaş ise Bitcoin’de 36.400 dolar düzeyinin üzerine çıkılması gerektiğini söyledi. Büyüktaş şu sözleri kullandı: “BTC’de 37700 altında problem olacağını söyledim. Çok süratli bir düşüş geldi. 36400 takviye seviyeside tutamadı. Yükseliş trendine retest ise düşüş devam edebilir. 36400 üstüne atmamız kural. Bugün süreç açmamak gerektiğini kanalda belirttim. Umarım dinleyenler olmuştur.”

Analist Dr. Harfork ise Bitcoin’de düşüş beklendiğini lakin bu kadar süratli beklenmediğini söz etti.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe