Bitcoin’de (BTC) 20.000 Dolar Senaryoları Artıyor

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bu sabah 04:00 sıralarında Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviyesi olan 28.800 …

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bu sabah 04:00 sıralarında Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviyesi olan 28.800 gerileyerek, 24 saatteki kaybını yaklaşık %20’ye çıkardı.

Bu, lider kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara ulaşmasından yalnızca iki hafta sonra gerçekleşti.

Daha önce de aktardığımız gibi, Bitcoin’in bu sert düşüşünde birçok faktör rol oynadı. Bunlardan bazıları, borsalara para yatıran balinalar, ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen’ın kripto para karşıtı yorumları ve medyada dolaşan çift harcama FUD’ı olarak sıralanabilir.

Bir U.Today haberinde, Oanda Europe’ın baş piyasa analisti Craig Erlam, Bitcoin’in bu seviyede “çok savunmasız” göründüğünü söylüyor:

“Bitcoin (BTC) bu seviyede çok savunmasız görünüyor ve bunun altında bir kırılma, genel olarak Bitcoin ve kripto paralar için kısa vadede kötü bir haber olacak.”

Erlam, Bitcoin’in kısa vadede 20.000 dolara kadar düşmesini bekliyor, çünkü ona göre düşüş eğilimi piyasayı ele geçiriyor:

“Çok geçmeden 20.000 dolarlık bir test görmek beni şaşırtmaz.”

Bu yorum, Bitcoin’in 2021’de yeni bir ATH belirleyemeyeceğini düşünen Guggenheim CIO’su Scott Minerd’ın düşünceleri ile paralel görünüyor. Minerd, Bitcoin’in 20.000 dolara düşebileceğini söylemişti.

Novogratz Rallinin Devam Edeceğini Düşünüyor

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, dalgalanma azaldığında rallinin devam edeceğine inanıyor.

SkyBridge Capital’in sahibi Anthony Scaramucci ise, “kurumsal tsunami” gelmeden önce  yatırımcıları Bitcoin ile trade işlemi yapmak yerine onu ellerinde tutmaya çağırıyor:

“Mükemmel bir giriş, iyi bir girişin düşmanıdır. Bitcoin işlemi yapmayın. Bitcoin sahibi olun. Bitcoin daha yeni başlıyor. Kurumsal tsunaminin geldiğini görene kadar bekleyin.”

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe