Bitcoin’in (BTC) Eski Savunucularından Olan Ünlü İsim Twitter’ın Gazabına Uğradı!

Eski Overstock CEO’su, erken Bitcoin yatırımcısı ünlü isim, Twitter tarafından yasaklandı. Patrick Byrne, bir vakitler Bitcoin’in kurumsal …

Eski Overstock CEO’su, erken Bitcoin yatırımcısı ünlü isim, Twitter tarafından yasaklandı. Patrick Byrne, bir vakitler Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin poster çocuğuydu. Byrne son birkaç ayını seçim komplo teorileri ortaya atarak geçirdi.

Patrick Byrne, Overstock’un eski CEO’su olarak Bitcoin’in eski savunucularından birisiydi. Şirketi, Bitcoin’i kabul eden birinci büyük perakendeciydi. Kripto para dünyasının ünlü ismi komplo teorilerini destekledikten sonra Twitter tarafından yasaklandı.

Hesabı Askıya Alındı

Eski Overstock.com CEO’su ve bir Bitcoin evangelisti olan Patrick Byrne, Twitter tarafından kalıcı olarak yasaklandı. Hesabı salı günü yapılan bir bilgilendirme ile kaldırıldı. Twitter, Decrypt’in yorum talebine şimdi karşılık vermedi, fakat askıya alma nedeni muhtemelen 2020 ABD seçimlerinin hileli olduğu tarafındaki devam eden tezlerinden kaynaklanıyor -.

Askıya alma, Trump yanlısı bir komplo kümesi olan ve liderin her şeyin perde ardında birçok Demokrat pedofillerden oluşan bir “derin devlet” kümesine karşı savaştığına inanan Qanon taraftarlarına yönelik son Twitter yasaklamalarının akabinde geldi.

Twitter’da 12 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisine nazaran, Cuma gününden bu yana 70.000 QAnon hesabını kaldırdı. Twitter şu açıklamada bulundu: “Bu hesaplar, ziyanlı QAnon ile alakalı içeriği geniş ölçekte paylaşmakla ilgiliydi ve öncelikle bu komplo teorisinin hizmet genelinde yayılmasına adanmıştı.”

Byrne, QAnon’a bağlı olmayabilir, lakin gönderileri kolaylıkla “QAnon ile ilişkili” olarak yorumlanabilir. Daha dün, Byrne bir röportajda ABD’dedeki olaylar hakkında yorum yapmıştı.

Byrne’in Geçmişi

Ocak 2014’te, Byrne idaresinde olan mobilya firması Overstock.com, Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden yıllık 1 milyar dolardan fazla satışı olan birinci çevrimiçi perakendeci oldu. Byrne, birebir vakitte şirketin kendi blok zinciri teşebbüsü Medici Ventures’ın ardındaki itici güçtü.

Byrne, bir kripto para ünitesi aydınlatıcısı oldu. Ünlü isim, tek bir Bitcoin’in fiyatı 1000 dolara ulaşmadan üç yıl evvel bu bölümdeydi ve bu da onu iş dünyasında erken benimseyen biri haline getirdi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe