Kripto Paralarda Lending İle Nasıl Para Kazanılır?

Lending, kripto paraları kiralayarak pasif kar elde etme sistemidir. Kripto paralarınızı al-sat yapmak ya da cüzdanınızda tutup, biriktirmek …

Lending, kripto paraları kiralayarak pasif kar elde etme sistemidir. Kripto paralarınızı al-sat yapmak ya da cüzdanınızda tutup, biriktirmek dışında para kazanabileceğiniz bir yoldur.

Kullanıcılar, lending yapmak için bir kontrat ile ellerinde bulunan ölçüden daha fazla bedelde durum açabiliyorlar. Ayrıyeten, borçlanarak kontratsız konum da açabiliyorlar. Bunu da diğerleri tarafından lending yapılan coinler üzerinden yapabiliyorlar. Karşı tarafa bu coinler için kira bedeli ödeyerek margin süreç açıyorlar. Bu sayede kira bedelini alan taraf, pasif formda kar elde edebiliyor. Siz, kiralayan tarafta olarak lending’in kar edeni olabilirsiniz.

Rehber İçeriği

  • Lending Süreci Hangi Borsalarda Yapılır?
  • Lending Süreci Nasıl Yapılır?
  • Lending Yaparken Neye Dikkat Etmelisiniz?
  • Lending Karlı mıdır Yoksa Riskli midir?

Lending Süreci Hangi Borsalarda Yapılır?

  • Poloniex
  • Bitfinex
  • Coinhood
  • Liquid
  • SALT
  • ETHlend

Lending Süreci Nasıl Yapılır?

Lending süreci ile paralarınızı kiralamak için kullanmayı tercih ettiğiniz borsa platformunda var olan paralarınızı Lending’e taşımalısınız. Bu süreci yapmak için kullandığınız platformdaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Lending kısmında; paranızı kullanıma sunduğunuz günlük faiz oranını, kullanıma açacağınız para ölçüsünü, paranızı faizde tutmak istediğiniz azamî gün sayısını ve müddet dolduğunda paranızın kullanıma otomatik açılması üzere seçenekleri belirleyip teklif hazırlamanız gerekecek. Bu tablonun başlıkları sırasıyla; Rate, amount, duration ve auto-renew formundadır.

Teklifinizi oluşturup onayladıktan sonra paralarınız lending üzerinden kiralanmak için kullanıma açılır.

Kontratınızın müddeti dolup, süreç kapandığında buradan elde ettiğiniz yarar, hesabınıza aktarılır. Süreci sürdürdüğünüz platform, bu çıkar üzerinde yüzdelik bir komite alır. Bu komite ölçüsü, mukaveleyi oluştururken yazılı formda tarafınıza bildirilir. Her platform, farklı oranda kar alır.

Lending Yaparken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Lending süreçlerinde dikkat etmeniz gereken en değerli ayrıntı belirleyeceğiniz faiz oranıdır. Zira ağır talep gören oranlar, düşük faizli olanlardır. Marjin traderlar, kiraya verilen paraların evvel en düşük faizli olanını tercih ederler. Yüksek faiz oranları daha sıkıntı tercih edilir ama yeniden her durumda olduğu üzere, bu hususta da garanti verilmesi mümkün değil. Yalnızca müşahedeler sonucunda elde edilen bir bilgi olduğu için bunun göz önünde bulundurulmasında yarar var.

Lending Karlı mıdır Yoksa Riskli midir?

Lending, kripto para dünyasındaki pek çok yatırım tekniği üzere kar ve riski bir ortada barındırır. Düzgün bir teklif oluşturduğunuz takdirde, kiraladığınız paralar üzerinden güzel bir kar elde edebilirsiniz. Ancak mukavelenizi hazırlarken itina göstermediğiniz takdirde, risk daha baskın bir hale gelebilir.

Kripto para dünyası değişken bir dünya olduğu için (her yatırım kanalı gibi) piyasayı güzel incelemekte, hareket grafiklerini hakikat gözlemlemekte ve ataklarınızı buna nazaran yaratmanızda yarar var. Bu formda lending üzerinden âlâ bir kar elde edebilirsiniz.

Tekrar her vakit olduğu üzere en az risk taşıyan durumda bir mukavele hazırlayarak deneme yapabilirsiniz. Tecrübe kazandıkça, atakların güçlenme oranı da artar. Buna bağlı olarak bir sonraki lending atağınız daha başarılı sonuçlar verebilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe