SEC’in Yeni Lideri Resmen Duyuruldu!

ABD’nin seçilmiş Lideri Joe Biden, Pazartesi günü ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı. Gensler …

ABD’nin seçilmiş Lideri Joe Biden, Pazartesi günü ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı.

Gensler, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski lideri ve kripto para ünitesi alanını yakından inceleyen bir Wall Street emektarıdır. Gensler, ayrıyeten Biden’ın finansal siyaset çalışmalarını denetleyen geçiş grubunun bir kesimi oldu.

Eski SEC lideri Jay Clayton, 23 Aralık’ta vazifeden ayrıldı ve Elad Roisman süreksiz olarak Lider Donald Trump tarafından SEC lider vekili olarak atanmıştı. Coindesk’in haberine nazaran Biden son olarak SEC Başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı.

Biden, Obama idaresi sırasında 2009’dan 2014’e kadar Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Komisyonu’nu yöneten Gary Gensler’ı Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na başkanlık edecek adayı olacağını söylemişti. Lider seçilen Biden, “Bu yorulmak bilmeyen kamu vazifelileri, daha güzel bir yapı inşa etmek için gündemimizin değerli bir kesimi olacak ve manalı bir değişiklik yapmaya ve ülkemizi ilerletmeye yardımcı olacaklarından eminim” sözlerini kullandı.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe