Soyguncular Akaryakıt İstasyonundaki Bitcoin ATM’sini Çalıp Kayıplara Karıştı

Klasik ATM’lerle misal bir çalışma yapısına sahip olan Bitcoin ATM’leri (BTM) çok fazla nakit depolayabiliyorlar. Bu nedenle Bitcoin ATM’leri …

Klasik ATM’lerle misal bir çalışma yapısına sahip olan Bitcoin ATM’leri (BTM) çok fazla nakit depolayabiliyorlar. Bu nedenle Bitcoin ATM’leri son periyotta soyguncuların beğenilen gayeleri ortasında yer alıyor.

Lokal medya organında yer alan rapora nazaran ABD’nin Kentucky eyaleti sonları içerisinde yer alan Lexington kentindeki bir akaryakıt istasyonuna giren soyguncular Bitcoin ATM’sini gaye aldı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamaya nazaran Bitcoin ATM’sinin hiçbir formda sabitlenmemiş olması da soyguncuların işini daha da kolaylaştırdı. Olayın failleri, gri bir pikapla olay yerinden fark edilmeden kaçmayı başardı. Polisin Bitcoin ATM’si soyguncularını yakalayabilmek için kâfi ispata sahip olup olmadığı ise bilinmiyor.

Klâsik ATM’lere kıyasla daha kolay lokma olarak görülen Bitcoin ATM’leri, çoğunlukla rastgele bir yere sabitlenmeden kullanılıyor.

Her ne kadar son periyotta Bitcoin ATM’lerine yönelik bir çok taarruz ve hırsızlık teşebbüsü gerçekleştirilse de Bitcoin ATM’lerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. CoinATMRadar bilgilerine nazaran şu anda dünyanın dört bir yanında 14 bini aşkın Bitcoin ATM’i bulunuyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe