FinCEN Tartışmalı Kripto Para Kuralları İçin Yorum Mühletini Tekrar Uzatıyor

ABD Finansal Cürümlerle Gayret Ünitesi (FinCEN), kripto para cüzdanlarına yapılan süreçler için kripto para borsalarının karşı taraf …

ABD Finansal Cürümlerle Gayret Ünitesi (FinCEN), kripto para cüzdanlarına yapılan süreçler için kripto para borsalarının karşı taraf bilgilerini toplamasını ve depolamasını gerektiren tartışmalı bir kural için yorum mühletini tekrar uzatıyor.

FinCEN, değişikliği bugün duyurarak tüm yorumların, değişikliğin ABD hükümetinin seyir defteri olan Federal Sicile gönderilmesinden 60 gün sonra yapılması gerektiğini söyledi. Bu hareket, evvelki 15 günlük müddetin çok kısa olduğundan şikayet eden kripto para sanayisi için bir zafer. FinCEN daha evvel yorum mühletini önerilen bir para ünitesi süreç raporu kuralı için 15 gün ve karşı taraf bilgi toplama kuralı için 45 gün uzatmıştı.

Bugün yapılan duyuruda şu sözler kullanıldı:

“NPRM’ye yapılan tüm yorumlar, artık bu Uzatma Bildiriminin Federal Kayıtta yayınlandığı tarihten itibaren 60 gün içinde yapılacaktır.”

Hazine Bakanı Janet Yellen’a oylamadan evvel FinCEN önerisi sorulan sorulardan birisiydi. Yazılı bir karşılıkta, “FinCEN tarafından Aralık 2020’de önerilen kimi dijital varlıkların Banka Kapalılık Yasası kapsamında nasıl ele alındığına ait kuralların farkındayım” sözlerini kullanan Yellen, şunları söylemişti:

“Paydaşlarla kâfi görüş alışverişi ve onlardan girdi sağlama gereksinimi konusunda hemfikirim. Onaylanırsa, paydaşlardan uygun girdinin nasıl sağlanacağına dair bir değerlendirmeyi içerecek formda tekliflerin tam ve kapsamlı bir incelemesini sağlamayı planlıyorum.”

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe