Uniswap’in 2020 UNI Airdrop’u Artık 12.000 Dolar Pahasında

2020’de bir airdrop aracılığıyla alınan UNI token’larını elinde tutanlar, platformun patlayıcı büyümesinin akabinde şu anda yaklaşık 12.000 …

2020’de bir airdrop aracılığıyla alınan UNI token’larını elinde tutanlar, platformun patlayıcı büyümesinin akabinde şu anda yaklaşık 12.000 dolara sahip.

Kripto para piyasaları kelam konusu olduğunda geçen yılın bilhassa çalkantılı ve değişik olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm pazar yükselmeye başladı, Bitcoin (BTC) resmi olarak trilyon dolarlık bir varlık haline gelirken, birçok altcoin büyük çıkarlar gördü. Uniswap’in UNI token’ı da bunlardan birisi.

Uniswap’ın UNI Seyahati

Uniswap, Ethereum ağında önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısıdır. Kullanıcıların, ERC20 protokol standardına dayalı rastgele bir token için likidite havuzları oluşturmaları ve bunları büsbütün merkezi olmayan bir formda takas etmeleri için araçlar sağlar.

Ayrıyeten, fiyatları tüm sağlayıcılar ortasında dağıtarak her bir havuza likidite sağlayanları ödüllendirir.

Gereğince enteresan bir biçimde, borsanın 2020’ye kadar kendi Uniswap token’ı yoktu. Uniswap’in yaptığı en heyecan verici şeylerden biri, yeni çıkardığı token’ı borsayı belli bir tarihten evvel kullanan herkese airdrop olarak dağıtmasıydı. Temelde, Uniswap kullanan herkes fiyatsız olarak 400 UNI token aldı. O vakitler fiyat 2 ile 4 dolar ortasında değişiyordu ve birden fazla kişi bu token’ları hoş bir “bedava” kar karşılığında sattı. Bununla birlikte, direnenler ise bugün cömert bir biçimde ödüllendiriliyor.

12.000 Dolarlık Airdrop

Platformun büyümesinin ve son 12 ayda tüm pazarın yükselmesinin bir sonucu olarak, UNI bu yazının yazıldığı sırada 30 doları geçmiş durumdaydı.

Öteki bir deyişle, airdrop token’larını elinde tutanlar, şu anda 12.000 dolara sahip.

Öteki platformların da Uniswap’in müsaadeden gittiğini ve airdrop düzenlediklerini belirtmek gerekir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe