Tanınan İsim, Bitcoin (BTC) ve Altın Hakkında İkazlarda Bulundu

Hedge fonu yöneticisi Michael Burry, Bitcoin (BTC) ve altın hakkındaki görüşlerini paylaştı. Eski Scion varlık idaresi sahibi ve büyük short …

Hedge fonu yöneticisi Michael Burry, Bitcoin (BTC) ve altın hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Eski Scion varlık idaresi sahibi ve büyük short yatırımcısına nazaran hükumetler Bitcoin ve altının hakimiyetini engellemek için uğraşacaklar:

“Enflasyona hazırlanın. Yine açılma ve teşvik paketleri geliyor. Covid öncesi 1 dolarlık GSYH artışı için 3 dolarlık borç gerekiyordu, şu an çok daha berbat. Enflasyon durumunda, hükümetler rakipleri ezecekler.”

Şu anki durumu aydınlatmak için, ABD’deki durumu 1920’lerin Almanya’sıyla karşılaştırdı.

Burry, Paranın Ölümü’nün müellifi Jens O. Parsons’ın kitabından alıntı yapıp 1. Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın borçlarını ödemek için kredi aldığı ve akabinde hiperenflasyonu görmesi ve kimilerinin varlıklı olup geri kalanın çok yoksullaştığı periyoda işaret etti. Jens, şunları söyledi:

“Almanya’daki enflasyon hayatının kesin özellikleri var. Biri yüksek birikim, bilhassa sanayi ve iş dalında çok yükseliş oluştu. Büyük servetler tek gecede oluştu. Ve kentlerde hedefsiz ve lakayt gençlik oluştu.

Varlığın yanında sefalet kol kola geziyordu. Halkın çoğunluğu kolay paranın dışında kaldı. Kabahat oranları patladı. İstihdam ne kadar stabil olsa da, personeller yükselen fiyatlar karşısında dayanamadı.”

Bitcoin’i beğenmeyen Burry, harikulâde ekonomik durumlarla alakalı açıklamada bulundu:

“Bitcoin’den nefret etmiyorum. Lakin uzun vadede merkezi olmayan kripto paralar, yabanî ve kalpsiz merkezi hükumetlere karşı sıkıntı bir geleceğe sahip. fakat Kısa vadede her şey mümkün, bu yüzden Bitcoin’i short etmiyorum.”

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA
close

Subscribe