Teknoloji Haberleri

208 bin imaj birleştirildi: İşte Karina Bulutsusu’nun uzay fotoğrafı!

Stellina teleskobu ile uzayı görüntüleyen bir kişinin ortaya koyduğı fotoğraf oldukça etkileyici. Yıldızlara bakmak, düş görmenin bir yoludur …

208 bin imaj birleştirildi: İşte Karina Bulutsusu’nun uzay fotoğrafı!

Stellina teleskobu ile uzayı görüntüleyen bir kişinin ortaya koyduğı fotoğraf oldukça etkileyici. Yıldızlara bakmak, düş görmenin bir yoludur. Sürekli meşgul olduğumuz dünyamızda duraklamak ve yalnızca o anda olmak. 

kainat harikadır, Lakin gözlemlenmesi zordur. Teleskoplar kainatle, yıldızlarla başbaşa kalmaktır. Stellina teleskobu da bu olanağı sağlayan araçlardan biri. Bunun yanı sıra diğer teleskoplardan farklı olarak, görüntüleri fotoğraflayabiliyor.

208 Bin Görüntü ve 168 Ayrı Alan Birleştirildi

Bu cihazın kabiliyetlerini gösteren yeni bir uzay fotoğrafı aktarıldı. Fotoğraf Dünya’ya ortalama 7 bin ışık yılı mesafede yer alan Karina Bulutsusu‘nu gösteriyor. 208 bin görüntü, 336 saatlik pozlama ve 168 ayrı alanın birleştirilmesiyle oluşturulan fotoğraf 550 MP.

Birleştirilmiş fotoğraf, 2021 STELLINA güncellemesinde mevcut olacak bir özellik olan “Otomatik Mozaikleme” yi göstermek için oluşturuldu.

bunun yanısıra Koşan Tavuk Bulutsusu, Özgürlük Heykeli Bulutsusu, İnci Kümesi ve daha fazlası da yine bu fotoğrafta görülebiliyor.

4.700 dolar fiyat etiketine sahip teleskopla çekilen bu görüntü görenleri büyülüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ